РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000803926<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зуза В. О. 
Ґрунтоохоронна ефективність протиерозійно упорядкованого агроландшафту в умовах Степу Північного Донецького : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / В. О. Зуза; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О. Н. Соколовського". - Харків, 2013. - 20 c. - укp.

Вивчено вплив ґрунтоохоронних способів обробітку ґрунту, валів-терас, лісових смуг за контурно-меліоративного облаштування території на агрофізичні властивості ґрунту і формування врожайності сільськогосподарських культур на чорноземі звичайному Північного Степу України. Розглянуто еколого-економічну оптимізацію високопродуктивних екосистем. Установлено, що для отримання високих та стабільних врожаїв в протиерозійно упорядкованому агроландшафті необхідно використовувати безполицеві обробітки та підґрунтове розпушування ґрунту. Встановлено, що лісові смуги та вали-тераси сприяють вологонакопиченню, зменшенню швидкості вітру, накопиченню снігу, що забезпечує підвищення запасів продуктивної вологи у різних зонах міжсмугового простору від 2 до 60 % порівняно з необлаштованою територією. Мінімальні технології захищають поверхню ґрунту від прояву дефляції. За безполицевими обробітками будова чорнозему звичайного змінюється у бік ущільнення орного шару порівняно з оранкою і знаходиться у межах оптимальних параметрів, що не погіршує умов розвитку рослин. Зазначено, що врожайність сільськогосподарських культур на всіх способах обробітку у міжсмуговому просторі була вищою на 33—42 % ніж за межами упорядкованого агроланшафту. Визначено, що безполицеві обробітки ґрунту за енергетичною ефективністю є кращими і дають змогу скоротити фінансові витрати до 40 %, витрати праці на 19—66 %, що зменшує собівартість продукції до 60 % і підвищує рентабельність у 2—4 рази. Безполицеві обробітки ґрунту сприяють ґрунтоутворювальному процесу в протиерозійно упорядкованій системі та створюють відповідні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур за рахунок додаткових запасів продуктивної вологи, наявності рослинних решток та поліпшення агрофізичного стану грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П064 + П038.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського