РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804108<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Огірчук К. С. 
Біотехнологічні основи одержання збагачених селеном молочнокислих бактерій : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.20 / К. С. Огірчук; Національна академія наук України, Інститут мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Розроблено біотехнологічні основи одержання збагачених селеном молочнокислих бактерій (МКБ). Показано, що нормобіота кишкового тракту жінок старших вікових груп представлена МКБ родів Lactobacillus, Enterococcus. Зазначено, що кількісний склад культур варіював від віку, харчування та стану здоров'я досліджених жінок. Скринінг за пробіотичними властивостями ізольованих від жінок культур МКБ дозволив визначити штам із найбільшим пробіотичним потенціалом, який було ідентифіковано як Lactobacillus gasseri 55. Уперше показано здатність МКБ виду Lactobacillus gasseri до накопичення селену в біомасі та у вигляді наночастинок елементарного селену. Оптимізовано умови культивування пробіотичного штаму L. gasseri 55 в середовищі із селенітом натрію, що дозволяє одержати життєздатну біологічно активну культуру, збагачену селеном. Визначено, що максимальна активність і концентрація життєздатних клітин L. gasseri 55 досягається при внесенні 5 % інокулюму в середовище культивування з 8 мг / л селеніту натрію і тривалості культивування 18 годин. Установлено, що максимальна концентрація життєздатних клітин 4 × 109 КУО / мл забезпечується при культивуванні штаму L. gasseri 55 в оптимізованому поживному середовищі на основі кукурудзяного екстракту з додаванням 1 г / л твін-80 та 0,1 % агар-агару, яке може бути запропоновано до промислового використання. На основі експериментальних даних розроблено технологічну схему одержання збагаченого селеном штаму L. gasseri 55. Встановлено, що збагачення селеном сприяє підвищенню виживаності штаму L. gasseri 55 в умовах шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Показано, що при збагаченні селеном штаму L. gasseri 55 підсилюється його антагоністична дія до Escherichia coli, Shigella flexneri, Proteus vulgaris, Staphylococcus epidermidis, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumonia та Pseudomonas aeruginosa. Збагачений селеном штам L. gasseri 55 є стійким до умов ШКТ, визнаний безпечним і нетоксичним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*723.432.3 + Е40*871

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського