РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804135<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Grabchuk O. 
Monetary processes peculiarities during the crisis in Ukraine and adjustment of monetary policy = Особливості монетарних процесів у кризовий період в Україні та коригування монетарної політики / O. Grabchuk, S. Kachula, L. Lysiak, O. Zarutska // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 6. - С. 4-16. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Мета роботи - визначення особливостей монетарних процесів у кризовий період розвитку економіки та напрямів коригування монетарної політики. Наведено результати оцінки закономірностей динаміки основних монетарних показників України за 2005 - 2020 рр. Підтверджено циклічний характер їхньої динаміки з довжиною циклу 12 міс., збільшення діапазону циклічних коливань і рівня "білого шуму" випадкових відхилень від лінії циклічної динаміки. Розраховано ентропію та виробництво ентропії для основних монетарних показників. Висунуто та підтверджено гіпотезу, що невизначеність динаміки монетарних показників визначається невизначеністю "білого шуму" їхніх випадкових відхилень від ліній циклічної динаміки на підставі розрахунку ентропій динаміки та динаміки ентропій. Сформовано 3 групи монетарних показників за рівнем невизначеності в них. За результатами дослідженім констатовано дисипацію монетарної сфери України протягом усього періоду 2005 - 2020 р. із посиленням її темпів у часові інтервали, що передували загостренню кризових явищ (07.2007 - 07.2008, 03.2013 - 01.2014, 01.2020 - 06.2020). Визначено джерела невизначеності процесів у монетарній сфері: обсяг готівкових коштів у зв'язку "готівка оМО" із лагом 5,4 міс. та обсяг готівкових коштів у зв'язку "готівкамМ3" із лагом 7,8 міс. За результатами аналізу системи зв'язків між монетарними показниками запропоновано напрями монетарної політики для подолання кризових явищ у монетарній сфері України. Зокрема, доцільною визнано зміну рестрикційної монетарної політики на експансіоністську з урахуванням лагу дії у зв'язках між ентропіями/виробництвом ентропій основних монетарних показників. Отримані результати можуть мати практичне значення в системі державного регулювання для стимулювання грошового обігу не тільки у кризові, а й у посткризові періоди, забезпечуючи довгострокову стабільність ключових монетарних показників і поліпшення ефективності монетарної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.71 + У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського