РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804147<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nosan N. 
Financial security management in economic security systems at different levels of management systems: methodological problems = Менеджмент фінансової безпеки в системах економічної безпеки на різних рівнях управлінських систем: методологічні проблеми / N. Nosan, S. Nazarenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 6. - С. 138-146. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Виявлено основні методологічні проблеми організації та реалізації процесу управління фінансовою безпекою в межах функціонування економічних систем різного рівня. Для забезпечення методологічних потреб менеджменту фінансової безпеки під самою фінансовою безпекою запропоновано розуміти стан захищеності процесів задоволення фінансових інтересів у різних секторах і функціональних напрямах фінансової діяльності економічної системи та її основних учасників від зовнішніх і внутрішніх загроз, що водночас забезпечує ефективність функціонування системи економічних відносин, пов'язаних із реалізацією фінансових орієнтирів розвитку економічної, соціально-економічної, господарської систем. Установлено, що класичний підхід до будови підсистеми фінансової безпеки в системі економічної безпеки на будь-якому рівні управління позиціонує її як сукупність факторів, стан яких визначає фінансову спроможність суб'єкта або системи протидіяти економічним ризикам і загрозам та їхньому негативному фінансовому впливу на стан усієї цієї системи відповідно. Систематизовано елементи забезпечення фінансової безпеки на мікро- та макрорівні за такими параметрами, як система фінансової безпеки, суб'єкти забезпечення, інформаційні засади, кадровий компонент, механізм управління, ресурси, засоби, інструменти. Запропоновано 16-компонентну модель управління фінансовою безпекою, що передбачає можливість побудови управлінської системи на чотирьох фундаментальних параметрах: організаційній культурі, поступальному та сталому розвитку, постійній оптимізації управлінського процесу та забезпеченні його системності. Запропоновано формули розрахунку рівня фінансової безпеки держави та рівня фінансової безпеки суб'єкта господарювання на основі авторського підходу до сегментації їхньої системи для потреб діагностики надають змогу отримати експрес-оцінку рівня фінансової безпеки економічної системи, звісно, за умови наявності всіх потрібних для розрахунку даних. Наведено концептуальні засади системного підходу до управління фінансовою безпекою економічної системи з урахуванням об'єкта управління, суб'єктів управління, механізму управління, системи забезпечення процесу управління, принципів управління та оцінювання рівня безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995-21,01 + У50-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського