РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804169<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Svyrydenko D. 
Global trends of economy transformation under the influence of information technologies = Глобальні тенденції трансформації економіки під впливом інформаційних технологій / D. Svyrydenko, V. Panteleiev, O. Kovtun, E. Yesaian, O. Petrenko, V. Kyvliuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 6. - С. 369-376. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Стрибкоподібне запровадження інформаційно-комунікаційних технологій призводить до глобальних зсувів у світовий економіці, суспільстві, ринку праці та інших сферах. Україна демонструє темпи росту ІТ-послуг щороку -26 %. ІТ-галузь сьогодні займає третє місце за величиною експорту послуг. Експорт ІТ-послуг країною 2020 р. перевищив 5 млрд дол. Але, як показало проведене дослідження, темпи зростання інформаційно-комунікаційної галузі є недостатніми для досягнення рівня, наближеного до рівня провідних економік світу. Більше того, з'являються небезпечні для розвитку економіки та суспільства тенденції. Аналіз показав, що в умовах формування глобального інформаційного суспільства виникають ризики технологічного та соціо-економічного розриву не тільки між країнами, а й між поколіннями та соціальним стратами всередині країн, а це є загрозою саме для розвитку економіки та суспільства України. Частина населення не забезпечена належними умовами для збільшення власного потенціалу, який є головним двигуном розвитку економіки. Саме це є підгрунтям утворення "цифрового" розриву та уповільнює соціальні та економічні реформи. За проведеної систематизації головних рис глобальної економіки виявлено невідповідності розвитку інформаційних технологій в Україні. За об'єктивними показниками проаналізовано, як в Україні оприлюднюють і використовують дані для підзвітності, інновацій, економічного та соціального розвитку. Зазначено щодо наявних обмежувальних факторів для утворення, підтримки та оприлюднення даних. Це призводить до стримування у країні загальносвітового двигуна розвитку - коли інформація та знання призводять до безпосереднього утворення нової інформації та нових знань. Оскільки за рівнем розвитку та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій Україна поки що значно відстає від країн-лідерів, то це має зворотний негативний вплив на розвиток економіки, інституційних структур і суспільства. У зв'язку з виявленими проблемами вказано на доцільність розроблення державної стратегії розвитку інформаційного суспільства та використання інформації та ІТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У524.052.33 + У9(4УКР)0-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського