РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Melnychenko S. 
Digitalisation as a tool of tourism recovery in European Union in post-COVID-19 = Діджиталізація як інструмент відновлення туризму в Європейському Союзі в період пост COVID-19 / S. Melnychenko, T. Tkachenko, T. Dupliak // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 6. - С. 427-436. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто значення та тенденції діджиталізації в туризмі. Висвітлено етапи розвитку цифрових технологій у туризмі та фактори, що впливають на процес діджиталізації в туризмі. Виявлено, що Європа є лідируючою туристичною дестинацією у світі, на яку припадало 51 % міжнародних туристичних прибуттів і 39 % світових надходжень від міжнародного туризму 2019 р. Однак негативний вплив пандемії COVID-19 на туризм спричинило скорочення міжнародних туристичних прибутків до Європи на 69 % 2020 р. Це пов'язано з тим, що з початку пандемії були запроваджені обмеження на поїздки та зовнішні кордони Європейського Союзу були закриті. Досліджено негативні наслідки пандемії COVID-19 і виявлено, що частка туризму у ВВП країн - членів ЄС 2020 р. значно зменшилась. Країнами з найбільшою часткою туризму у ВВП були Хорватія (10,2 %), Греція (8,7 %) і Португалія (8,1 %). Доведено, що цифрові технології та бази даних відіграють важливу роль у боротьбі з пандемією COVID-19 та у відновленні туризму. Виявлено, що основними інструментами діджиталізації в туризмі, які допомагають зробити подорожі безпечними та здоровими, є цифровий сертифікат COVID, мобільні додатки та вебсайти, що містять інформацію про епідеміологічну ситуацію, обмеження та вимоги до мандрівників. Проаналізовано Індекс цифрової економіки та суспільства країн ЄС, згідно з яким найбільш передовими країнами ЄС щодо діджиталізації 2018 р. були Данія (70), Фінляндія (68), Нідерланди (68) і Швеція (65), тоді як Хорватія (35), Польща (36), Словаччина (39), Болгарія (40) і Греція (40) мали найнижчі значення цього показника. Запропоновано рекомендації щодо відновлення туризму в період після COVID-19. Основними напрямами відновлення туризму мають бути: співпраця між організаціями управління дестинаціями та туристичними підприємствами, сприяння сталому та інклюзивному розвиткові туризму, впровадження інноваційних і цифрових технологій у процес споживання туристичних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У544.135.81-55

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського