РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804187<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsekhmister Ya. 
Current trends and current problems of training educational managers = Сучасні тенденції та актуальні проблеми підготовки менеджерів освіти / Ya. Tsekhmister, I. Malatsai, I. Nechitailo, O. Yemelyanova, O. Korol, N. Statsenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 6. - С. 556-563. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Проаналізовано проблему професійної підготовки фахівців у сфері освітнього менеджменту. Виявлено, що поява зазначеної спеціальності зумовлена метаморфозами в суспільно-економічному житті та гострою конкуренцією між освітніми установами. З огляду на чисельність полівекторних наукових публікацій зазначена проблема є актуальною та динамічною, тому поле для її розкриття надає нові дослідницькі напрями. Огляд літератури надав змогу окреслити такі ключові проблеми освітнього менеджменту: практична діяльність керівника, впровадження інновацій; процес підготовки фахівців; моніторинг ефективності та оцінка якості освітнього менеджменту. Через ознайомлення та аналіз із ними розкрито сучасні тенденції та актуальні проблеми підготовки менеджерів освіти. З'ясовано, що освітній менеджмент - міждисциплінарна категорія, яка перебуває на периферії теорії та практики освітньої галузі та економіки. І якщо в першому варіанті зв'язок є очевидним, то у другому - на перший погляд латентним, проте саме суспільно-економічні процеси детермінують діяльність керівника, завдання якого полягає у вивченні тенденцій ринку праці та побудові ефективної стратегії загального розвитку закладу освіти. Актуальним питанням є висвітлення базових для керівника особистісних якостей, психологічних характеристик і практичних умінь. Так, чільне місце займає вивчення когнітивної сфери, творчого потенціалу та готовності до інноваційної діяльності. Злободенною залишається і проблема організації освітнього процесу. Зокрема, компетентнісного підходу та розкриття творчих можливостей студентів як ресурсу для майбутньої професійної діяльності. Глибше розуміння професійної підготовки забезпечив фрагментарний аналіз окремих аспектів діяльності закладів вищої освіти в Україні, Великій Британії та Сполучених Штатах Америки (по одному закладу з кожного регіону). Встановлено, що загальні тенденції підготовки є аналогічними, проте європейські ЗВО акцентують увагу на міжнародній академічній мобільності; США - на практичному компоненту; України - теоретичній базі. На основі вищезазначеного матеріалу розроблено ієрархічну модель факторів-детермінантів освітнього процесу підготовки освітніх менеджерів. Визначено, що їхній вплив, залежно від масштабності дії - лише на освіту чи на суспільство в цілому, може бути явним або латентним. Така модель надає чітке уявлення про місце освітнього менеджменту в суспільному житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321.0 р3(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського