РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804197<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Король П. О. 
Сучасна гібридна візуалізація нейроендокринних пухлин (клінічна лекція) = Modern hybrid imaging of neuroendocrine tumors (clinical lecture) / П. О. Король, М. О. Івах // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2021. - 29, № 4. - С. 108-118. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Нейроендокринні пухлини (НЕП) - це група новоутворень, що виникають із нейроендокринних клітин і мають біологічно активні властивості. Поява НЕП може бути пов'язана з наявністю синдромів множинних нейроендокринних неоплазій 1 типу. За даними світової статистики кількість НЕП збільшилася вп'ятеро за останні 30 років. Цей факт, скоріше за все, пов'язаний із покращанням їх виявлення, у тому числі завдяки прогресу в розвитку гібридних методів візуалізації. Найбільший інтерес викликають позитронно-емісійна та однофотонно-емісійна томографія, поєднана з комп'ютерною томографією, з застосуванням аналогів соматостатину (DOTA-кон'югат), мічених <^>68Ga, <^>64Cu-SARTATE та сцинтиграфія з <^>99mTc-тектротидом. Комбінація анатомічних і функціональних методів діагностики надає можливість діагностувати пацієнтів на ранній стадії захворювання та вплинути на подальший прогноз і результат захворювання. Актуальність проблеми НЕП зумовлена мультидисциплінар ністю патології та відсутністю програм скринінгу. Мета роботи - провести огляд сучасних гібридних методів візуалізації, що використовуються для діагностики, визначення стадії та подальшого спостереження за НЕП. Проведено аналіз повнотекстових публікацій, які були відібрані шляхом літературного пошуку в закордонних базах даних (PubMed, Scopus, ScienceDirect-Elsevier) за період 2003 - 2020 рр. При аналітичному огляді літератури проаналізовано досвід застосування сучасних методів діагностики НЕП в Україні та за кордоном. Розглянуто вибір радіофармацевтичних лікарських засобів і трейсерів. Встановлено, що позитронно-емісійна комп'ютерна томографія з DOTA-кон'югатами - це новий "золотий стандарт" у візуалізації нейроендокринних новоутворень з чутливістю та специфічністю набагато вище 90 %. Даний метод здатний виявити ранні ураження кісток, що не можливо за допомогою КТ або МРТ, і має позитивний вплив на визначення стадії та подальше лікування. Наведено оцінку рецепторного статусу НЕП для відбору кандидатів для пептид-рецепторної радіонуклідної терапії. Встановлено, що гібридна візуалізація відіграє ключову роль у діагностиці, визначенні стадії, виборі лікування та подальшому спостереженні за НЕП. Інновації в технологіях на основі рецепторів соматостатину також просувають вперед молекулярну діагностику та терапію НЕП, що покращує якість життя багатьох пацієнтів. Поінформованість про це захворювання може зменшити затримку в діагностиці та полегшити міждисциплінарну допомогу експертів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.62 + Р569.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського