РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804198<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гребініченко Г. О. 
Методологія пренатальних ультразвукових досліджень при вродженій діафрагмальній килі = Methodology of prenatal ultrasound examinations in congenital diaphragmatic hernia / Г. О. Гребініченко, І. Ю. Гордієнко, О. М. Тарапурова // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2021. - 29, № 4. - С. 119-133. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Вроджена діафрагмальна кила (ДК) є складною вадою розвитку з високою анатомічною та клінічною варіабельністю. Пренатальні ультразвукові дослідження (УЗД) надають можливість оцінити тяжкість патологічного процесу у конкретному випадку для визначення тактики ведення вагітності, пологів та неонатального періоду. Проте рідкість даної патології та особливості ультразвукової візуалізації можуть призводити до низької інформативності досліджень. Мета роботи - навести детальну методологію пренатальних УЗД за вродженою ДК з урахуванням анатомічних варіантів патології та особливостей візуалізації в різні терміни вагітності, охарактеризувати передумови діагностичних помилок. Систематизовано дані пренатальних УЗД 265 вагітних жінок групи високого ризику з ДК у плода за період 2007 - 2020 рр., проведених у відділенні медицини плода Державної установи "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової Національної академії медичних наук України". УЗД виконувались на системах HDI 4000, ACCUVIX V20EX-EXP, ACCUVIX V10LV-EX. Ізольовану ваду виявлено в 192 (72,5 %) випадках, у складі множинних вроджених вад розвитку - у 65 (24,5 %), у поєднанні з хромосомною патологією - у 8 (3,0 %). Лівобічна кила діагностована у 85,7 % спостережень (n = 227), правобічна у 12,1 % (n = 32), центральна в 1,1 % (n = 3), двобічна в 1,1 % (n = 3). Визначені особливості взаємного розташування органів черевної порожнини, заочеревинного простору, грудної клітки та специфіку їх ультразвукової візуалізації в різні терміни вагітності. Надано методологію пренатального ультразвукового обстеження плодів із вродженою ДК, розроблену з урахуванням специфіки патологічної анатомії та ультразвукової семіотики. Охарактеризовано типові та рідкісні варіанти локалізації органів грудної клітки та черевної порожнини у стандартному поперечному зрізі на рівні клапанів серця, визначено передумови та варіанти діагностичних помилок. Наведено способи коректного вимірювання грудної клітки, легень, печінки та розрахунку прогностичних індексів для визначення ступеня гіпоплазії легень та ступеня герніації печінки. Встановлено, що пренатальна ультразвукова семіотика вроджених ДК характеризується значною варіабельністю, і містить суттєві ризики діагностичних помилок. Надана методологія уніфікованих УЗД надає можливість проводити системну оцінку, отримати коректний пренатальний діагноз із визначенням ступеня тяжкості патологічного процесу та прогнозу для вибору тактики ведення вагітності та пологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.364.405.4-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського