РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804200<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сакало А. В. 
Комплексне органозберігальне лікування хворих на м'язово-інвазивний рак сечового міхура = Complex organ-sparing treatment for muscle-invasive bladder cancer / А. В. Сакало, З. В. Гацерелія, В. С. Сакало // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 1. - С. 21-30. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Рак сечового міхура (РСМ) займає дев'яте місце за поширеністю та друге - серед злоякісних пухлин сечостатевої системи. Операції з видалення сечового міхура разом із пухлиною значно знижують якість життя хворих і сприяють появі післяопераційних ускладнень, які можуть виявитися причиною смерті хворого протягом першого року після операції. Поряд із видаленням органа при м'язово-інвазивному РСМ (МІРСМ) можуть бути впроваджені органозберігаючі операції на СМ, що є ефективною альтернативою радикальній цистектомії. Мета роботи - проаналізувати переваги та онкологічні результати лікування МІРСМ після мультимодального органозберігаючого лікування в порівнянні з радикальною цистектомією з іліоцистонеопластикою. Залежно від методу лікування пацієнтів було розподілено на 3 групи. В 1-шу групу ввійшли 36 (48,6 %) пацієнтів, яким була проведена радикальна цистектомія з іліоцистонеопластикою; у 2-гу - 22 (29,7 %) пацієнти після трансуретральної резекції (ТУР) пухлини СМ з ад'ювантною хіміотерапією; у 3-тю групу - 16 (21,6 %) хворих після ТУР пухлини СМ з ад'ювантною хіміопроменевою терапією. Критерії відбору пацієнтів для збереження СМ були загально рекомендовані. Загальну виживаність, канцер-специфічну та безрецидивну виживаність оцінювали методом Каплана - Майєра. Медіана віку пацієнтів 1-ї групи становила 67 (діапазон 51 - 76) років, у 2-й - 72 (53 - 78) р., у 3-й групі - 74 (62 - 81) р. Отримані дані свідчать, що за 5-річний термін спостереження онкологічні результати лікування в трьох групах вірогідно не відрізняються, але, враховуючи значно кращу якість життя у групах органозберігаючого лікування, можна стверджувати, що використання тримодальної терапії МІРСМ у селективно відібраних пацієнтів є виправданим. До 19 % пацієнтів із МІРСМ можуть стати потенційними кандидатами для органозберігаючого лікування. Адекватного місцевого контролю за пухлиною неможливо досягти лише за допомогою ТУР, хіміо- та/або променевої терапії, однак поєднання даних методів забезпечує належний місцевий онкологічний контроль. Пацієнти, які отримували комплексну терапію, демонстрували задовільну канцер-специфічну та загальну виживаність. Доведено, що бі- та тримодальне органозберігаюче лікування у порівнянні з радикальною цистектомією з іліоцистонеопластикою для селективних пацієнтів із неметастатичним МІРСМ надає можливість досягти співвставних показників загальної, канцер-специфічної та безрецидивної виживаності. З урахуванням кращої якості життя комплексна органозберігаюча терапія - ТУР з хіміо- і/або променевою терапією, може розглядатися як альтернатива радикальній цистектомії при МІРСМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського