РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804201<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білозор Н. В. 
Найближчі результати HDR-брахітерапії в лікуванні локалізованих форм раку передміхурової залози = Recent results of HDR brachytherapy in the treatment of localized forms of prostate cancer / Н. В. Білозор, А. А. Свинаренко, А. В. Свинаренко, А. В. Бублик, В. Г. Середенко // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 1. - С. 31-41. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Високі рівні захворюваності на рак простати (РП) вимагають пошуку більш ефективних методів терапії. У лікуванні локалізованого раку простати широко застосовують інтерстиціальну брахітерапію. Мета роботи - дослідження сучасних можливостей брахітерапії високої потужності з використанням джерела <^>60Co протягом променевої терапії (ПТ) локалізованих форм РП. Обстежено 47 хворих на рак передміхурової залози (РПЗ) II - III стадій, які отримали брахітерапію високої потужності в поєднанні з дистаційною ПТ (ДПТ) (43 хворих) або в монорежимі (4 хворих). До групи низького ризику (ГНР) ввійшли 2 пацієнти (4,3 %), групу проміжного ризику (ГПР) склали 25 хворих (53,2 %), до групи високого ризику (ГВР) потрапили 20 хворих (42,5 %). Ініціальний середній рівень PSA становив 12,9 нг/мл. Об'єм простати варіював від 17,8 до 57 см<^>3, середнє значення 38,4 см<^>3. У більшості пацієнтів розмір пухлини відповідав Т2 (55,3 %). Гістологічно пухлини в усіх випадках відповідали аденокарциномі. Оцінка хірургічних ускладнень показала: макрогематурію - в 23,4 % випадків, гострий уретрит - в 6,4 % випадків, симптом обструкції - в 4,3 %. Рівень PSA оцінювали за 2 міс. після променевого лікування. Показник онкомаркера варіював від 0,07 до 7,81 нг/мл, середнє значення PSA - 1,79 нг/мл. МРТ-обстеження через 3 міс. показло, що регресію пухлинних осередків і зменшення розмірів передміхурової залози відзначено у (88,8 +- 6,1) % хворих у ГНР і ГПР і в (65,0 - 10,6) % випадках у ГВР. Після поєднаного променевого лікування дизуричні явища 1 - 2-го ступеня (RTOG) діагностовано у 16 хворих (37,2 %), променеві ректити 1-го ступеня виявлено у 4 пацієнтів (9,3 %). Тимчасове зниження сексуальної функції відзначено у 2 пацієнтів (4,2 %). Дворічний безрецидивний період подолали 83 % хворих: (95,7 +- 3,9) % пацієнтів ГНР і ГПР та у (70,0 +- 10,2) % випадках у ГВР. Встановлено, що проведення HDR-брахітерапії у плані поєднаного променевого лікування у хворих на локалізований рак передміхурової залози надає можливість підводити до пухлинного об'єму високі дози опромінення без посилення променевої токсичності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського