РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804205<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Северин Ю. П. 
Променева терапія пухлин стовбура головного мозку у дітей = Radiation therapy for brain stem tumor in children / Ю. П. Северин, Л. В. Вінцевич, М. Б. Стасюк, С. О. Рєбєнков, А. Г. Русин, С. А. Карнаухов, О. Р. Попадянець // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 1. - С. 78-90. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Пухлини центральної нервової системи посідають перше місце у структурі причин летальності від злоякісних пухлин серед дітей. Пухлини стовбурових відділів (СВ) головного мозку (ГМ) складають від 10,0 до 15,0 % усіх внутрішньочерепних новоутворень у цій віковій групі. Етіологія таких пухлин остаточно невідома. Діагностування патології базується на клінічних проявах та магнітно-резонансній візуалізації. Отримання матеріалу для гістологічних досліджень при цій локалізації пов'язане з ризиком розвитку тяжких неврологічних порушень. Попри клінічні дослідження в пошуках таргетної терапії лікування даної патології базується на хіміопроменевій терапії. Мета роботи - проаналізувати ефективність променевої терапії (ПТ) у монорежимі та у пацієнтів із пухлинами СВ ГМ без фонового прийому темозоломіду, згідно з результатами клінічних досліджень, проведених на базі Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ" Міністерства охорони здоров'я України. На базі Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" Міністерства охорони здоров'я України, у відділенні ПТ Центру радіології за час 3-річного існування проліковано на лінійному прискорювачі електронів Elekta Sinergy S 22 особи, які мали діагноз: пухлина СВ ГМ. За гендерним розподілом: 12 хлопчиків віком 3 - 10 років (54 %), 10 дівчаток віком 3 - 11 років (46,0 %). Середній вік склав 6 +- 4 роки. Діагноз у більшості випадків був виставлений радіологічно, але у 4 пацієнтів (18,0 %) мав гістологічне підтвердження. ПТ здійснювали згідно з протоколом Highgradeglioma із СОД до 54 Гр за 30 фракцій. Двоє пацієнтів отримали повторну ПТ на підставі погіршення неврологічної симтоматики та негативної динаміки за МРТ дослідженням. Планування методик опромінення 3D-CRT, IMRT, VMAT виконували на планувальній системі Monaco з використанням розрахункового алгоритму MonteCarlo. Застосування ПТ із відповідним протинабряковим медикаментозним супроводом забезпечило значне покращання неврологічного статусу дитини через 5 - 14 днів від початку. Протягом 4 - 6-тижневого контролю у 21 пацієнта відмічалося зменшення патологічного вогнища у порівнянні з первинними розмірами на 17 - 70 %. У 5 пацієнтів спостерігалось розповсюдження пухлини у великі півкулі чи/або спинний мозок після променевого лікування. Двоє пацієнтів отримали повторну ПТ через 1 рік і 1 рік і 1 міс. після попередньої, на підставі погіршення неврологічної симтоматики та негативної динаміки за МРТ дослідженням. Середня тривалість життя складала 13 +- 7 міс., у дівчаток була довшою та перевищувала рік у порівнянні з хлопчиками. Встановлено, що пухлини СВ ГМ/дифузні гліоми стовбуру мозку - основна причина дитячої смертності серед пацієнтів із пухлинами центральної нервової системи. Натепер не існує методу радикального лікування хворих із таким діагнозом. ПТ є основним стандартом лікування пухлин СВ ГМ, що покращує якість і тривалість життя дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.627.7-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського