РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804302<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lukavenko I. M. 
Diagnostic visualization of changes in biological tissues by ultrasound method based on Doppler effect = Діагностична візуалізація змін в біологічних тканинах ультразвуковим методом на основі ефекту Допплера / I. M. Lukavenko, I. A. Symonenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2021. - 13, № 4. - С. 04025-1-04025-4. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Вивчено фізичні процеси впливу ультразвукових хвиль на біологічні тканини. Показано, що відбиття і поглинання ультразвуку тканинами залежить від їх структури, властивостей і частоти ультразвукових коливань. Коефіцієнт поглинання ультразвуку суттєво змінюється у разі зміни структури і стану тканини у зв'язку з розвитком в ній патологічного процесу. Ультразвук за терапевтичного впливу на тканину викликає механічний, тепловий і фізико-хімічний ефекти, співвідношення між якими залежить від інтенсивності дії та зовнішніх умов. Встановлено, що сильне поглинання ультразвуку спостерігається на межі тканин, які мають різні акустичні властивості. Розглянуто механізми впливу ультразвукових хвиль на м'які біологічні тканини. На основі сонограм, одержаних в ультразвукових апаратах з використанням ефекту Допплера, проведено оцінку швидкості кровотоку в доброякісних пухлинах. Встановлено, що швидкість кровотоку в доброякісних новоутвореннях грудної залози має величину від 0,6 до 0,3 см/с (мінімальне значення) та від 3,0 до 10,6 см/с (максимальне значення). Доведено, що метод кольорового допплерівського картування в діагностиці новоутворень надає повністю достовірний результат у випадку кіст та малодостовірний результат за склерозуючого аденозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського