РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804461<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lytvynenko M. V. 
Triple-negative transformation of the endometrium, cervix and mammary gland on the background of immunodeficiency = Трипл-негативна трансформація ендометрія, шийки матки та молочної залози на тлі імунодефіциту / M. V. Lytvynenko, V. V. Gargin // Мед. перспективи. - 2022. - 27, № 2. - С. 119-124. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Передракові процеси жіночої статевої системи продовжують залишатися питанням, що активно вивчається, незважаючи на успіхи останніх років. Одним з ключових факторів прогнозу є характеристика рецепторного набору, насамперед молочної залози та ендометрія, а саме рецепторів до естрогену (ЕГ), прогестерону (ПГ), гормону епідермального фактора росту-2 (ГЕФР2). Мета роботи - виявлення особливостей розподілу рецепторів естрогену, прогестерону та епідермального фактора росту в ендометрії, шийці матки та молочній залозі при поєднанні ВІЛ-інфекції та зловживання алкоголем. Досліджено 50 жінок репродуктивного віку від 20 до 40 років. Після рутинного проведення та імуногістохімічного зафарбовування визначали експресію ЕГ та ПГ за модифікованою шкалою D. Allred. Експресію ГЕФР2 визначали напівкількісним методом. Отримані цифрові дані статистично обробляли. Проведене морфометричне дослідження показало, що поєднання ВІЛ-інфекції та зловживання алкоголем суттєво впливає на розподіл рецепторів в органах жіночої статевої системи. Більшою мірою загальний бал знижується за рахунок зменшення кількості клітинних елементів з експресією ЕГ та ПГ. Експресія рецепторів ГЕФР2 достовірно зменшена в ендометрії та молочній залозі. Вказаним змінам можуть сприяти атрофічні зміни вказаних органів, що відбуваються при імунодефіциті. Відповідно до шкали D. Allred, середній бал зменшується з 5,45 +- 0,63 до 3,10 +- 0,88 в ендометрії, з 4,68 +- 0,65 до 2,47 +- 0,58 у шийці матки, з 6,57 +- 0,67 до 3,57 +- 0,77 у молочній залозі (p << 0,05). Експресія ГЕФР2 зменшується з 3,24 +- 0,47 до 2,21 +- 0,23 в ендометрії, з 3,43 +- 0,66 до 2,36 +- 0,32 у молочній залозі (p << 0,05). Розвиток імунодефіциту характеризується перебудовою органів жіночої статевої системи зі зміною рецепторного набору в ендометрії, шийці матки та молочній залозі зі зниженням як якісного, так і кількісного складу рецепторів, що може бути передумовою для розвитку трипл-негативного феномену пухлин у цих органах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71 + Р569.133.1 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського