РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804753<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слива А. Ф. 
Патоморфологічні особливості гіперпластичних процесів ендометрія у жінок пре- та менопаузального віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / А. Ф. Слива; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2021. - 22 c. - укp.

Уперше за допомогою комплексу сучасних методів досліджень проведено порівняльне вивчення епітеліально-стромального взаємозв'язку у слизовій оболонці матки за гіперплазії ендометрія (ГЕ). Доповнено уявлення про ключові ланки морфогенетичних механізмів ГЕ. З'ясовано, що за простої ГЕ (ПГЕ), простої атипової ГЕ (ПГЕА) та комплексної ГЕ (КГЕ) має місце перевага стромального компонента над залозистим, а за комплексної атипової ГЕ (КГЕА) встановлено домінування епітеліального компонента. Зазначено, що зміні паренхіматозно-стромального взаємозв'язку в ендометрії сприяє прогредієнтний ріст частки епітеліального компонента від ПГЕ до КГЕ і до КГЕА. Конкретизовано електронно-мікроскопічні особливості ендометрія за різних типів ГЕ матки. Виявлено, що, незважаючи на гістологічний тип ГЕ, між залозистими епітеліоцитами зберігаються прості пальцеподібні та щільні контакти з добре вираженою базальною мембраною. Показано, що ступінь багаторядності та порушення полярності розміщення ядер залозистих клітин і їх форми залежав від гістологічного варіанту ГЕ із поступовим наростанням у морфологічній вираженості від ПГЕ до КГЕ, а від неї до КГЕА. При субмікроскопічному дослідженні вперше виявлено тісні адгезивні зв'язки між фібробластоподібними клітинами та залозистим епітелієм. Установлено високу білоксинтезуючу функцію фібробластоподібних клітин. Доведено, що у жінок з ГЕ є виражені порушення імунологічного гомеостазу, які проявлялись Т-лімфоцитопенією, дисбалансом субпопуляційного складу Т-клітин, різким зниженням цитотоксичних лімфоцитів і макрофагів, що супроводжувалось зниження CD4 / CD8 та свідчило про формування вторинного імунодефіциту. Зміни специфічної ланки імунітету за ГЕ поєднувались із пригніченням неспецифічної ланки імунітету, а саме різким пригніченням фагоцитарної активності нейтрофільних гранулоцитів. Уперше за допомогою методики нейромережевої кластеризації на основі аналізу поєднаних змін клініко-анамнестичних даних та імунологічних показників розроблено критерії прогресування ПГЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59 + Р715.41-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА452567 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського