РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000804865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жерносєков Д. Д. 
Поліфункціональна роль адгезивних протеїнів у міжклітинних контактах тканин ссавців в онтогенезі та за патологічних станів : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / Д. Д. Жерносєков; Національна академія наук України, Інститут біохімії імені О. В. Палладіна. - Київ, 2019. - 41 c. - укp.

Визначено роль адгезивних протеїнів за умов нормального розвитку та за умов функціональних порушень в організмі ссавців. Досліджено експресію нейронального протеїну клітинної адгезії N-CAM1 під час розвитку та старіння тканин, для протеїну N-CAM1 - експресію додаткових екзонів в скелетних та серцевих м'язах щура під час постнатального розвитку. Визначено матричні рибонуклеїнові кислоти (далі – мРНК), що відповідають за синтез ізоформ протеїну N-CAM1 у скелетних та серцевих м'язах. Показано, що під час постнатального розвитку скелетних та серцевих м'язів експресія мРНК, що кодують протеїн N-CAM1 знижується, а під час старіння – підвищується. Вивчено експресію додаткових екзонів в мРНК-протеїну N-CAM1 у таких м'язах під час постнатального розвитку. Встановлено, що вона пов'язана головним чином з мРНК розміром 5,2 та 2,9 кб. Показано, що додатковий екзон VASE, для якого характернаекспресія в мРНК N-CAM1 серцевих м'язів, в скелетних м'язах практично не визначався. Зроблено висновок щодо тканиноспецифічної експресії цього екзону. Досліджено поліпептидний склад ізоформ протеїну N-CAM1 у серцевих та скелетних м'язах щурів. Зазначено, що кількість адгезивного протеїну N-CAM1 в цих м'язах змінюється відповідно до віку тварини: знижується під час постнатального розвитку та підвищується під час старіння, що свідчить про залучення цього протеїну до компенсаторних механізмів, які мають місце у м'язах під час старіння ссавців. Досліджено експресію N-кадгеринового поліпептиду в тканинах щура. На відміну від N-CAM1 не виявлено суттєвих змін в експресії мРНК кадгеринового протеїну під час постнатального розвитку скелетних та серцевих м’язів щура. Показано, що кальцій-залежна адгезія в тканинах ссавців реалізується завдяки певного набору близько родинних кадгеринів, причому кожен з досліджуваних кадгеринів має специфічний тканинний розподіл. Використання моделі вироблення умовного рефлексу пасивного уникнення не показало критичної ролі протеїну CDH2 в процесі навчання. Виявлено, що блокування кадгеринових протеїнів за допомогою антитіл в структурах гіпокампу та кори головного мозку не є критичним для формування навику у дослідних тварин. Показано, що компоненти плазміноген / плазмінової системи створює модулюючий вплив на адгезивні взаємодії між тромбоцитами та інше. Доведено, що в організмі ссавців функціональні зміни в тканинах напевних етапах розвитку пов'язані зі змінами в експресії специфічних адгезивних протеїнів, адгезивні взаємодії між тромбоцитами, які забезпечують функціональне призначення цих клітин, регулюються плазміноген / плазмінової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*33*01 + Е0*556.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського