РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pavliukh L. 
Assessment of biofuel production technologies from microalgae and organic waste = Оцінка технологій виробництва біопалива з мікроводоростей та органічних відходів / L. Pavliukh, N. Lyiluk, O. Horbachova // Наукоєм. технології. - 2022. - № 2. - С. 155-162. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

На сьогодні, переробка органічних речовин, таких як органічні відходи або мікроводорості, є важливим способом отримання відновлюваних джерел енергії. Для підтримки процвітаючого життя населення надзвичайно важливо знайти відновлювані джерела енергії. В недалекому майбутньому мінеральні та органічні запаси земних надр перестануть задовольняти всезростаючі енергетичні потреби цивілізації. Вже сьогодні з'явилися технології, що дозволяють виробляти органічне паливо на основі багатьох видів рослин. Але вирощування таких культур призводить до виснаження земельних ресурсів. Іншими словами, верхній і тонкий родючий шар гумусу поступово виснажуються, що може вивести з використання мільйони або й мільярди гектарів орних угідь. Тому заміну звичайних наземних культур приходять мікроводорості. Дослідження грунтувалось на аналізі теоретичних досліджень та порівнянні різних типів біологічних палив з рослинно-земного типу та з мікроводоростей, на економічному, екологічному та соціальному рівнях. Біодизель з мікроводоростей - паливо третього покоління, яке отримують шляхом переробки рослинної сировини. Як відомо, водорості характеризуються високим вмістом жирних кислот, які є основою для виробництва біодизелю. Мікроводорості - дуже дешева і, одночасно, високопродуктивна сировина. З одного гектару мікроводоростей отримують в 30 разів більше біопалива, ніж з гектару сої. При цьому біопаливо з водоростей на 5 - 10 % енергоємніше, ніж біодизель з рослинних олій. Крім того, мікроводорості досить швидко ростуть. Наприклад, водорості, що на 80 % складаються з речовин, аналогічних за походженням нафті, виростають за 10 днів, тоді як ті ж самі водорості, що на 30 % складаються з речовин аналогічних за походженням нафті, виростають лише за три дні. Ще одним плюсом використання водоростей можна вважати той факт, що на відміну від вирощування інших видів рослинної сировини, їх немає необхідності підгодовувати і удобрювати - для зростання вони використовують вуглекислий газ (СО2). При цьому чим вище концентрація вуглекислого газу, тим швидше вони культивуються. Таким чином, вирощування мікроводоростей може вирішити відразу декілька проблем: проблему парникового ефекту; проблему зайнятості посівних площ; проблему, пов'язану з дефіцитом традиційних видів палива і багато інших не менш важливих проблем. Висновок: органічна речовина у вигляді мікроводоростей експериментується як потенційна сировина для виробництва біопалива в поточну епоху завдяки її багатому енергетичному вмісту, підвищеній швидкості росту, недорогим підходам до вирощування, помітній здатності фіксації CO2 та додаванню O2 в навколишнє середовище. Впровадження технології виробництва біопалива з органічних відходів також попереджає про небезпеку, перш за все для людей. Зменшуючи вільні відходи, використання їх як вторинний матеріал і отримання від цього користь. інтегрована технологія поводження з відходами включає послідовні кроки, які враховують екологічну, економічну та соціальну сфери життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л535.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського