РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805133<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zhila A. 
The morphostructure of Oxalis incarnata bulbs = Морфоструктура цибулин Oxalis incarnata / A. Zhila, O. Tymchenko // Plant Introduction. - 2020. - № 87/88. - С. 32-38. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Описана морфоструктура цибулини Oxalis incarnata як у стані відносного спокою, так і в процесі росту і розвитку упродовж вегетаційного періоду. Рослини утримувалися у двох режимах поливу: рівномірного протягом року; змінного (полив у березні-жовтні, без поливу у листопаді-лютому). Цибулини аналізували шляхом послідовного видалення лусок. Досліджені цибулини завжди мали чотири соковиті луски, в той час як кількість шкірястих і перетинчастих лусок варіювала. Шкірясті луски разом з двома зовнішніми соковитими, очевидно, виконують захисну роль. Надземний пагін O. incarnata, як і в інших представників роду, демонструє моноподіальне галуження і може продукувати до п'яти рівнів бічних пагонів. Видовжені ділянки надземного пагона можуть полягати і вкорінюватися, захоплюючи прилеглі території, тоді як вкорочені ділянки відповідають за вкорінення і формування парціальних особин. Залежно від місця закладання у O. incarnata можуть спостерігатися бруньки поновлення (цибулинки) трьох типів: аксилярні підземні, аксилярні надземні виводкові і термінальні виводкові. Рослинам цього виду притаманна як поліваріантність проходження органогенезу бруньок поновлення, так і поліваріантність онтогенезу рослин в цілому залежно від режимів зволоження. У випадку обмеженого поливу, рослини можуть скидати листки і формувати термінальні повітряні виводкові бруньки. За дотримання режиму постійного поливу протягом року формуються повітряні бруньки поновлення лише у пазухах листків, а рослина залишається вічнозеленою. Одночасного утворення аксилярних повітряних виводкових цибулинок і термінальних повітряних виводкових цибулинок не спостерігалося. Коренева система O. incarnata має складну структуру і складається з двох корон зі шнуроподібних коренів, а також контрактильних коренів та додаткових коренів сформованих уздовж осі пагона при його підземному наростанні. Така її структура, ймовірно, покликана забезпечити краще поглинання води.


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.3-4 Oxalis

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського