РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805137<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gritsenko V. 
Formation of the introduced coenopopulation of Crocus reticulatus on the botanical-geographical plot "Steppes of Ukraine" at the M. M. Gryshko National Botanical Garden of the NAS of Ukraine = Формування інтродукційної ценопопуляції Crocus reticulatus на ботаніко-географічній ділянці "Степи України" Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України / V. Gritsenko // Plant Introduction. - 2020. - № 87/88. - С. 65-75. - Бібліогр.: 73 назв. - англ.

Дослідження виконано під час цвітіння Crocus reticulatus у 2002 - 2020 рр. на ботаніко-географічній ділянці "Степи України" Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України (НБС). Crocus reticulatus було інтродуковано в НБС з природних місцезростань у 2002 - 2003 рр. Десять генеративних особин було висаджено на площі 2 м<^>2. Площа ценопопуляції та кількість особин збільшувались поступово до 2018 р. У 2019 - 2020 рр. відбувся стрімкий приріст площі та кількості особин, однак їх середня щільність зменшилась. У спектрах вікових станів збільшився відсоток особин прегенеративного віку (ювенільних, імматурних і віргінільних) та зменшився відсоток генеративних особин. Станом на 2020 р. площа інтродукційної ценопопуляції становила 195 м<^>2, у її складі налічувалось 175 особин (38 ювенільних, 21 імматурних, 23 віргінільних і 93 генеративних), а середня щільність загалом становила 0,9 особин на 1 м<^>2. Просторове розміщення особин можна охарактеризувати як випадкове та групове. Це пов'язано з переважанням насіннєвого розмноження, мірмеко- та барохорією. Показники площі, кількості та середньої щільності інтродукційної ценопопуляції знаходяться в межах діапазонів відповідних параметрів природних популяцій, однак є меншими, ніж у популяцій, які були вихідним джерелом інтродукційного матеріалу. За діапазонами варіації кількості особин різних вікових станів і кількості особин з однією і двома або трьома квітками інтродукційна ценопопуляція C. reticulatus ближча до природної популяції на Київському плато. Різні за кольором квітки відмічено як в інтродукційній ценопопуляції, так і в природних популяціях C. reticulatus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.41 + Е522.912.121Iri

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського