РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805146<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаврилюк О. І. 
Розробка алгоритмів планування роботи персоналу з гнучким графіком роботи / О. І. Гаврилюк, О. Г. Жданова, М. О. Сперкач // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2019. - 9, № 3. - С. 144-157. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Процес оптимізації графіку роботи важливий для задоволення потреб у персоналі, виконання вимог щодо норм праці, врахування можливостей та побажань робітників. Розглянуто задачі змінно-добового планування роботи персоналу з гнучким графіком. Сформульовано три задачі визначення кількості робітників, що виходять на зміну в кожен з інтервалів доби за умови, що тривалість зміни є сталою величиною. А також є обідня перерва в заданому проміжку посеред зміни, а штат робітників обмежений та досягає мінімуму сумарне відхилення кількості робітників від потреби в них у кожному інтервалі. Запропоновано два методи, які передбачають послідовне розв'язання двох оптимізаційних задач. В першому методі на першому етапі розв'язується задача, в якій необхідно визначити кількість робітників за умови, що обідні перерви відсутні, а в другому - за умови, що під обідні перерви виділено інтервал, в рамках якого дозволено призначати перерву. В обох методах, на основі розв'язку відповідної задачі першого етапу, необхідно розставити перерви таким чином, щоб досягти мінімального сумарного відхилення. В результаті формалізації були отримані задачі нелінійного програмування, які були зведені до задач цілочислового лінійного та булевого програмування. Для задачі з плаваючими обідами розроблено евристичні алгоритми вирішення, для яких проведено дві серії експериментів з метою дослідження їх ефективності. Вхідні дані для експериментів згенеровані випадковим чином у заданих межах проміжків часу. Варіювались такі параметри, як кількість інтервалів планування, на яку розбивається доба та межі плаваючих обідніх перерв. Результати роботи алгоритмів візуалізовано на графіках та свідчать про ефективність першого методу та необхідності додаткового дослідження другого.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4Укр)242

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського