РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павленко В. Д. 
Ідентифікація око-рухової системи на основі моделі Вольтерри і технології айтрекінгу / В. Д. Павленко, Д. В. Броска, В. С. Чорний // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2019. - 9, № 4. - С. 222-230. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Дослідження рухів очей людини і траєкторії їх переміщення дозволяють розкрити структуру взаємин індивіда з середовищем, людини зі світом. Аналіз взаємозв'язку окуломоторики з центральною нервовою системою, з одного боку, з вмістом психічних процесів - з іншого, з різноманітними формами активності (поведінкою, діяльністю, спілкуванням) - з третьої, сприяє вивченню механізмів роботи мозку і їх порушення, виявлення динаміки психофізіологічних станів людини, закономірностей сприйняття, мислення, уявлень, диференціації інтенцій, намірів і установок особистості. Знання про рух очей мають велике теоретичне і прикладне значення, розширюючи можливості вивчення специфіки багатьох професій з метою підвищення ефективності функціонування суб'єкта трудової діяльності. Мета роботи - розробка інструментальних програмних засобів побудови непараметричної динамічної моделі око-рухової системи (ОРС) людини з урахуванням її інерційних і нелінійних властивостей на основі даних експериментальних досліджень "вхід-вихід" з використанням тестових візуальних стимулів та інноваційної технології айтрекінгу. Об'єкт дослідження - процес ідентифікації ОРС на основі даних відстеження руху очей - відгуків на зовнішні впливи у вигляді візуальних стимулів, що відображаються на екрані монітора (процес айтрекінгу). Предмет дослідження - інструментальні обчислювальні і програмні засоби побудови моделі Вольтерри ОРС у вигляді багатовимірних перехідних функцій на основі даних айтрекінгу. Розроблено в середовищі системи Matlab програмні засоби ідентифікації ОРС. Використано тестові візуальні стимули у вигляді яскравих точок, які послідовно відображаються на різних відстанях від стартової позиції, що формально відповідає різним амплітудам тестових ступінчатих сигналів. Визначено перехідні функції 1-го, 2-го та 3-го порядків за допомогою методу найменших квадратів. Розроблені програмні засоби обробки даних айтрекінгу апробовано на реальних даних експериментального обстеження ОРС. Верифікація побудованої моделі підтверджує адекватність її досліджуваної ОРС - практичний збіг (в межах прийнятної похибки) відгуків ОРС і її моделі при одному і тому ж тестовому сигналі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222.4 + Ю933-351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського