РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805249<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kostyk K. O. 
Features of diffusion processes occurring at saturation with atomic elements and formation of surface layer with composite structure = Особливості дифузійних процесів, що відбуваються під час насичення атомарними елементами та формування поверхневого шару з композиційною структурою / K. O. Kostyk // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2022. - 44, № 1. - С. 47-61. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Одним з ефективних способів зниження крихкості боридних шарів є формування шарів з композиційною структурою. Для утворення композиційної структури дифузійного шару пропонується сформувати крім боридів, декілька додаткових фаз, які розташовані у шарі довільно або впорядковано. Для цього зразки зі сталі 38Х2МЮА зміцнювали комплексною хіміко-термічною обробкою, а саме, здійснювали борування після цементації або нітроцементації. Аналіз мікроструктур показав, що після різних режимів поверхневого зміцнення сталі, можна стверджувати, що комплексна хіміко-термічна обробка призводить до формування композиційної структури сталі з подрібненням боридів у прошарку, дисперсність яких збільшується з підвищенням температури дифузійного насичення. Встановлено, що шар боридів витісняє вглиб сталі вуглець, який знаходився у прошарку, зміцненому за методом цементації (нітроцементації). За рахунок попередньої зміцнювальної обробки за методом цементації (нітроцементації) відбувається формування боридних голок із заокругленими краями та подальшим їх подрібненням вглиб дифузійного шару, що пов'язано з наявністю великої кількості карбідів (нітридів, карбонітридів) у поверхневому шарі, які не надають можливості зростати голкам боридів у напрямку, перпендикулярному до поверхні зразків за рахунок їх великої щільності. Подрібнення та заокруглення боридних голок має позитивний вплив на подальшу експлуатацію виробу саме тим, що надає можливість усунути концентратори напружень та локальні зони, які можуть бути причиною появи тріщини за наявності гострих голок, та знижує поверхневу крихкість завдяки формуванню подрібненої композиційної структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського