РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ратов Б. Т. 
Фазоутворення та фізико-механічні властивості композитів WC - Co - CrB2, спечених вакуумним гарячим пресуванням для бурових інструментів / Б. Т. Ратов, В. А. Мечник, М. О. Бондаренко, В. В. Стрельчук, Т. О. Пріхна, В. М. Колодніцький, А. С. Ніколенко, П. М. Литвин, І. М. Даниленко, В. Є. Мощіль, Е. С. Геворкян, В. А. Чишкала, А. С. Косьмінов // Надтверді матеріали. - 2022. - № 1. - С. 3-16. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Наведено нові дані про вплив добавок дибориду хрому (в інтервалі від 0 до 10 % (за масою)) на фазоутворення і фізико-механічні (в'язкість руйнування, твердість, границі міцності під час згинання і стиску) властивості композиційних матеріалів на основі твердого сплаву WC-6 % (за масою) Co, сформованих за методом холодного пресування з подальшим вакуумним гарячим пресуванням. Виявлено, що спечені зразки композитів складаються із структурних фаз гексагональної групи WC і орторомбічної групи B2CoW2 та включень аморфного вуглецю. При цьому параметри кристалічної фази B2CoW2 залежно від вмісту CrB2 змінюються. Встановлено, що додавання 4 % (за масою) дибориду хрому до складу композита WC - 6Co призводить до двократного збільшення в'язкості руйнування KIc від 9,8 до 14,5 МПа-м<^>1/2 за незначного зменшення твердості H від 15,1 до 13,9 ГПа, а також до підвищення границі міцності під час згинання Rbm від 2000 до 2500 МПа і границі міцності під час стиску Rст від 5300 до 5500 МПа. Показано, що зазначені показники досягаються внаслідок дисперсійного механізму зміцнення і модифікації структури (стабільне зменшення середнього розміру зерна карбідної фази, зникнення пор на місці зв'язуючої фази Co, утворення кластерів фази інгібітора на міжфазних границях) та фазового складу композитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського