РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Solomenko A. G. 
Functionalization of quasi-two-dimensional materials: chemical and strain-induced modifications = Функціоналізація квазидвовимірних матеріалів: хімічне та спричинене деформаціями модифікування / A. G. Solomenko, R. M. Balabai, T. M. Radchenko, V. A. Tatarenko // Progress in Physics of Metals. - 2022. - 23, № 2. - С. 147-238. - Бібліогр.: 216 назв. - англ.

Серед сімейства наразі відомих перспективних квазидвовимірних (2D) матеріалів автори огляду зосереджуються на питанні функціоналізації структур на графеновій і фосфореновій основах. У більшості випадків модифікування їх властивостей відбувається через ковалентну або нековалентну функціоналізацію поверхонь і механічні впливи. Поаналізовано атомарні структури та деякі фізико-хімічні особливості 2D-матеріалів, які мають новітні властивості у порівнянні зі своїми об'ємними аналогами. Серед їх переваг основними є: товщина в один або кілька атомів, відсутність обірваних поверхневих зв'язків, висока рухливість носіїв заряду, гнучкість, здатність штучного поєднання у компланарні (латеральні) чи то ламелярні гетероструктури, а також можливість широкого маніпулювання забороненою зоною, змінюючи за потреби стан від напівпровідникового аж до напівметалічного (чи навпаки). Задля виявлення нових чинників впливу на електронні та транспортні властивості 2D-матеріалів шляхом обчислювального експерименту з використанням авторського (власноруч створеного) програмного коду було проведено низку досліджень і розраховано просторові розподіли густини валентних електронів, густини електронних станів, ширини заборонених зон, Кулонові потенціали уздовж обраних напрямків, значення зарядів у областях різного розміру матеріалу, діелектричні матриці, макроскопічні відносні проникності та спектри поглинання. Розглянуто серію нещодавніх досліджень, які автори провели, моделюючи електронні та транспортні властивості одно- та багатошарових графенових плівок, що містять різного типу (точкові та/чи то лінійні) дефекти, під впливом деформаційних або/і магнітних полів. На підгрунті аналізу одержаних результатів і виявлених ефектів стверджується, що одновісні деформації розтягу чи то зсуву та їх комбінації, а також структурні недосконалості (головним чином, взаємно конфігуровані дефекти) можуть бути корисними для досягнення нового рівня функціоналізації графенових матеріалів, а саме, для модифікування їх електротранспортних властивостей регулюванням ширини забороненої зони в такому інтервалі, щоб уможливити перетворення графенового напівметалічного стану з нульовою забороненою зоною у графеновий напівпровідниковий стан і навіть сягнути значень енергетичної щілини, які б суттєво перевищували її значення для деяких матеріалів (включаючи силіцій), що наразі широко використовуються у наноелектронних пристроях. Спричинені деформаціями та дефектами електронно-діркова асиметрія й анізотропія провідності та її немонотонність як функції деформації вселяють певність у перспективі маніпулювання електротранспортними властивостями графеноподібних та інших квази-2D-матеріалів через різноманіття як деформацій, так і конфігурацій різного типу дефектів. Використання оглянутих і проаналізованих результатів слугуватиме помітним кроком у поліпшенні властивостей розглядуваних матеріалів задля реалізації багатофункціональних застосувань їх у найближчій перспективі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського