РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805303<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bobyr S. V. 
Shear transformation of austenite in steels considering stresses' effects = Зсувне перетворення аустеніту в сталях з урахуванням ефектів напружень / S. V. Bobyr, E. V. Parusov, G. V. Levchenko, A. Yu. Borisenko, I. M. Chuiko // Progress in Physics of Metals. - 2022. - 23, № 3. - С. 379-410. - Бібліогр.: 79 назв. - англ.

Розглянуто відомі на цей час основні механізми мартенситного перетворення аустеніту сталі під час охолодження, фізичні моделі та схеми зсувної перебудови кристалічної гратниці заліза через <$Egamma~symbol О~alpha>-перетворення під дією внутрішніх напружень. Проведено аналіз наявної кінетичної моделі зсувного перетворення аустеніту в сталі з урахуванням впливу напружень. Показано, що для перетворення залишкового аустеніту в мартенсит необхідне виконання двох основних умов: термодинамічної за рахунок пониження температури сталі аж до температури завершення перетворення залишкового аустеніту та кінетичної за рахунок підвищення рівня внутрішніх напружень в аустеніті, збільшення швидкості охолодження на заключному етапі оброблення або механічного впливу. Для розрахунку впливу напружень на перетворення залишкового аустеніту в сталі запропоновано нову формулу, яка враховує мінімальне напруження, необхідне для кристалогеометрично упорядкованого зсуву атомів Fe під час утворення мартенситу. Показано, що вплив легувальних елементів і швидкості охолодження на температури початку та закінчення перетворення аустеніту можна розрахувати за наведеними у роботі співвідношеннями. Для розрахунку кількості утворюваного мартенситу залежно від температури перетворення в роботі запропоновано удосконалену формулу Коістінена - Марбургера, яка враховує не тільки температуру початку, але й температуру закінчення перетворення аустеніту, себто підвищує точність одержуваного результату.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського