РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805304<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Volokitin A. V. 
Thermomechanical treatment of stainless steel piston rings = Термомеханічне оброблення поршневих кілець із неіржавійної криці / A. V. Volokitin, I. E. Volokitina, E. A. Panin // Progress in Physics of Metals. - 2022. - 23, № 3. - С. 411-437. - Бібліогр.: 66 назв. - англ.

Досліджено вплив термомеханічного оброблення, - інтенсивної пластичної деформації за методом кручення під високим тиском і кріогенного охолодження, - на зміну мікроструктури та механічних властивостей поршневих кілець з неіржавійеої криці AISI-316. Деформування кільцевих заготовок здійснюється в інструменті нової конструкції, ключовою особливістю якого є система подвійної спіралі. У першій частині експерименту проводиться оцінювальне моделювання процесу кручення під високим тиском у новій конструкції матриці. Для оцінювання можливості перебігу процесу виконується варіювання основних технологічних параметрів процесу задля визначення найбільш оптимальних умов. Вибираються такі параметри, як температура нагрівання заготовки, вертикальна швидкість руху верхнього бойка та коефіцієнт тертя на контакті заготовки з інструментом. Також вивчається напружено-деформований стан кільцевої заготовки під час деформування. На другому етапі дослідження проводиться лабораторний експеримент з деформування кільцевих заготовок. Вивчається еволюція мікроструктури та механічні властивості деформованих заготовок після 8 циклів і формування за методом кручення під високим тиском за кріогенної температури. Всі металографічні дослідження виконуються із залученням сучасних методів просвітлювальної електронної мікроскопії й аналізу картин дифракції зворотньо відбитих електронів. В результаті деформування одержується нанокристалічна структура розміром у 30 - 40 мкм з наявністю великої кількості великокутових меж і високим комплексом механічних властивостей. Межа міцності підвищуйся від 595 МПа до 1965 МПа, а межа плинності - від 320 до 1280 МПа. Значення пластичності понижується у порівнянні з вихідним станом від 55 до 24 %, проте залишається на достатньому для використань рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.142-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського