РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805305<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Markovsky P. E. 
Mechanical behaviour of Ti - 15Mo alloy produced with electron-beam cold hearth melting depending on deformation rate and in comparison with other titanium alloys = Механічна поведінка стопу Ti - 15Mo, виготовленого методом електронно-променевого холодного горнового топлення, залежно від швидкости деформації у порівнянні з іншими титановими стопами / P. E. Markovsky, J. Janiszewski, S. V. Akhonin, V. I. Bondarchuk, V. O. Berezos, K. Cieplak, O. P. Karasevska, M. A. Skoryk // Progress in Physics of Metals. - 2022. - 23, № 3. - С. 438-475. - Бібліогр.: 46 назв. - англ.

Стоп Ti-15(мас.%)Mo було виготовлено за традиційним методом лиття та деформації з використанням подвійного електронно-променевого холодного подового топлення, 3D-гарячого пресування та подальшого вальцювання. Три партії зразків було піддано дослідженню мікроструктури та квазистатичним випробуванням на розтягання в наступних станах: у стані прокатки, частково перекристалізованому шляхом відпалу за <$E800~symbol Р roman C> протягом 40 хв., відпаленому за <$E800~symbol Р roman C> протягом 3 год. з наступним гартуванням у воду для фіксації <$Ebeta>-стану. Зразки в даному стані було обрано для більш детального вивчення механічної поведінки як за квазистатичного, так і за високошвидкісного стискання. Одержані дані про механічну поведінку проаналізовано стосовно впливу вихідної мікроструктури та кристалографічної текстури в трьох взаємно перпендикулярних площинах на енергію деформації та критичну швидкість деформації, яка призводить до руйнування. Детальне вивчення мікроструктури досліджуваних зразків виявило вплив вихідної структури та текстури на механізми деформації за різних швидкостей деформації. Відзначено визначальний ефект мікроструктурної неоднорідності та кристалографічної текстури, що утворюється під час вальцювання. Результати порівнюються з результатами, одержаними раніше для інших титанових стопів і деяких важливих конструкційних матеріалів, випробуваних за тих же умов. Показано, що стоп Ti - 15Mo має достатньо високі механічні характеристики. За високих швидкостей деформації цей матеріал відповідає іншим однофазним титановим стопам за енергією деформації; одначе він поступається двофазним стопам з дисперсною й однорідною мікроструктурою, наприклад T-6-4 або T110 (див. перелік скорочень у Додатку). Враховуючи питому вагу матеріалів, стоп Ti - 15Mo не поступається таким високоміцним матеріалам, як термозміцнювальний стоп В95 та сталі ARMOX 600Т і Docol 1500М, а також є дешевшим за інші титанові <$Ebeta>-стопи.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 + К235.160.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського