РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bahfie F. 
Kinetic properties of nickel leaching by ANOVA metod = Кінетичні властивості вилуговування нікелю методом дисперсійного аналізу (ANOVA) / F. Bahfie, D. Utari Murti, A. Nuryaman, W. Astuti, F. Nurjaman, E. Prasetyo, S. Sudibyo, D. Susanti // Progress in Physics of Metals. - 2022. - 23, № 3. - С. 476-488. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Гідрометалургійне добування латериту нікелю є більш ефективним з точки зору споживання енергії, оскільки виділяє менше вихлопних газів у порівнянні з пірометалуріійним методом. Таким чином, гідрометалургійний метод може ще більше збільшити видобуток низькоякісного нікелевого латериту. У розрахунку за методом дисперсійного аналізу (ANOVA) використовуються три чинники для визначення важливості змінних і порядку найбільш впливових змінних. Метод ANOVA також є тестуванням (перевіркою) статистичної гіпотези, де робляться висновки на основі статистичних даних або груп. "Нульова" гіпотеза тесту ANOVA полягає в тому, що дані є простими випадковими для однієї сукупності; тому вони мають однакове очікуване середнє значення та дисперсію. Крім того, для визначення регулятора швидкості реакції проводять дослідження кінетики вилуговування з використанням моделі "усадного ядра". Результати показали, що час вилуговування відіграє важливу роль кислоти, основи та моноглутамату натрію у збільшенні швидкості добування нікелю. Виходячи з результатів дисперсійного аналізу, двома найбільш впливовими чинниками є температура та час вилуговування. Використання розрахунку на основі методу ANOVA є більш точним, аніж використання традиційного методу, такого як "excel", і потребує подальшого розвитку для видобутку корисних копалин у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: И333.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського