РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Біскуп В. С. 
Кар'єрна компетентність студентської молоді: соціологічний аспект : автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / В. С. Біскуп; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2017. - 20 c. - укp.

Представлено результати дослідження системи чинників формування та реалізації кар’єрної компетентності. Виокремлено інтегральні компоненти кар’єри як складно організованого феномену індивідуального та суспільного життя. Проаналізовано зміст понять "кар’єра", "кар’єрна компетентність", "кар’єрні компетенції", "ціна кар’єри". Визначено інституційні параметри формування кар’єри, їх вплив на траєкторію індивідуальної мобільності студентської молоді. Вперше запропоновано концептуальні засади аналізу професійної компетентності як соціального феномену із застосуванням структурної парадигми та теорії соціальної напруги, а також розкрито особливості її формування та розвитку на прикладі студентської молоді. На основі аналізу системи мікро-, мезо- та макрорівневих чинників (зокрема, чинників соціально-психологічного, соціокультурного та інституційного характеру) запропоновано авторське розуміння кар’єрної компетентності. Уточнено та систематизовано категоріально-понятійний апарат вивчення формування та реалізації кар’єрної компетентності. Запропоновано авторське трактування поняття "кар’єра" як багатоаспектного явища, що може бути визначене: 1) у динаміці - як процес накопичення та використання культурного, освітнього, соціального капіталів із метою різнобічної професійної самореалізації й досягнення соціально-психологічної тотожності між кар’єрною компетентністю, професійно-статусними домаганнями та вимогами зовнішнього середовища (насамперед, вимогами ринку праці та працедавця, зокрема); 2) у статичному вимірі - як досягнутий індивідом на певний момент часу статус і позиція (посада) у професійній ієрархії. Запропоновано соціологічну інтерпретацію й операціоналізацію поняття "ціна кар’єри". "Ціна кар’єри" розуміється як сукупність самообмежень, втрат та незручностей (загалом, негативних чи небажаних наслідків) з боку суб’єкта кар’єри, що виникають у процесі професійної діяльності та є умовою оптимальної реалізації кар’єрної компетентності. Уточнено соціологічну інтерпретацію поняття "кар’єрна компетентність". Відповідно до авторського визначення, кар’єрна компетентність тлумачиться як багатовимірний конструкт, що складається з компетенцій професійного та особистісного профілів, які у своїй сукупності охоплюють широкий спектр практичних, дослідницьких, особистісних та соціально-психологічних характеристик суб’єкта реалізації кар’єри. В емпіричній частині дослідження на підставі показників спрямованості на кар’єрну самореалізацію, кар’єрної компетентності та професійно-статусних домагань виокремлено групи студентської молоді ("активно-мотивовані інтернали", "екстернали-адаптанти", "інтернали-адаптанти", "екстернали-ізолянти"). Вказані групи різняться за потенціалом професійної самореалізації і потребують різного за змістом профорієнтаційного супроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*421.251 + С5*342*151.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського