РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805328<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Верхотурова М. А. 
Артилерія XIV-XVIII століть з фондів Львівського історичного музею: історія формування та характеристика колекції : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. А. Верхотурова; Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2017. - 19 c. - укp.

Описано історію виробництва артилерії у Львові в ХІV-ХVІІІ ст., досліджено історію формування колекції артилерії ХІV-ХVІІІ століть Львівського історичного музею, зроблено характеристику предметів зібрання. Проаналізовано історіографію питання за проблемно-хронологічним принципом. З’ясовано, що відсутні дослідження присвячені вивченню артилерії ХІV-ХVІІІ ст. в фондах музеїв Львова в період з XIX ст. до 1940 року. Зазначено, що відсутні праці, присвячені комплексному вивченню колекції артилерії ХІV-ХVІІІ ст. Львівського історичного музею. Здійснено аналіз джерельної бази, основну групу якої склали речові джерела, а саме - гармати з колекції Львівського історичного музею та супровідна документація. Визначено методи дослідження, зокрема, вперше в українській історіографії окреслено методи інструментальних досліджень матеріалів гармат. Вперше застосовано для дослідження гармати лазерне сканування. Охарактеризовано історичні передумови початку виробництва артилерії у Львові, розвиток та причини занепаду. Встановлено кількісний та якісний склад артилерії ХІV-ХVІІІ ст. в музейних колекціях Львова в період з XIX ст. до 1940 р., а саме досліджено фонди Музею ім. князів Любомирських, Історичного музею м. Львова, Національного музею ім. Яна III, Музею наукового товариства імені Шевченка (НТШ). Виділено етапи формування колекції артилерії ХІV-ХVІІІ ст. Львівського історичного музею. Предмети колекції розділено на чотири групи за хронологічним принципом. Зроблено типологічний аналіз гармат з колекції. Досліджено втрати колекції (гармати, що були передані в фонди інших музеїв).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541 г + Ц8(4УКР-4ЛЬВ-2Л) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського