РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805515<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Trias Ayu Laksanawati 
Biodegradable film based on taro starch with variations of duck bone gelatin concentration: physical and barrier properties = Біорозкладна плівка на основі таро-крохмалю з різною концентрацією желатину з качиної кістки: фізичні та бар'єрні властивості / Trias Ayu Laksanawati, Muhammad Habbib Khirzin, Maghfirotul Amaniyah // Ukr. Food J. - 2021. - 10, № 4. - С. 749-760. - Бібліогр.: 758 назв. - англ.

Дослідження спрямоване на покращання фізичних властивостей біологічно розкладних плівок на основі таро-крохмалю, доданому з желатином качиної кістки та пластифікатором гліцерином за допомогою розчинно-відливного методу. Для визначення ефекту різних методів оброблення використано нефакторну, повністю рандомізовану схему (CRD) із ANOVA і тест DUNCAN. Використано різні концентрації желатину з качиної кістки - 0,5, 15, 25 і 35 % від загальної маси твердих речовин (таро-крохмаль і желатин з качиної кістки). Функціональні групи біологічно розкладних плівок проаналізовано за допомогою FTIR. Морфологічну структуру продукту досліджено за допомогою сканувальної електронної мікроскопії (SEM). Швидкість пропускання водяної пари складала 0,465 - 0,529 г/м<^>2-год. Найвища швидкість пропускання водяної пари - 0,529 г/м<^>2-год була за концентрації 35 % желатину качиної кістки. Фактором, що впливає на величину швидкості пропускання водяної пари, є хімічна природа матеріалу полімеру. Водопоглинання становило 85,17 - 40,47 %, а найвище водопоглинання спостерігалося за концентрації желатину з качиної кістки 0 %. Для оцінки значення водостійкості отриманої плівки використовують відсоток водопоглинання. Розчинність у воді становила 31,08 - 64,60 %. Найвище значення розчинності у воді (64,60 %) спостерігалося за концентрації желатину з качиної кістки 35 %, оскільки його додавання зменшує міжмолекулярні сили плівки та підвищує активність води, щоб вільні молекули води могли зайняти матрицю у плівці. Спектр FTIR для біорозкладних плівкових продуктів показав пік хвильового числа на рівні 3600 - 3000 см<^>2, що вказує на наявність груп N - H і O - H. Наявність груп N - H і O - H у плівках, що піддаються біологічному розкладанню, може сприяти процесу деградації, оскільки вони мають гідрофільні властивості, які надають змогу молекулам води отримувати доступ до матриці плівки та потрапляти в неї. Результати SEM-аналізу показали, що біорозкладна плівка таро-крохмалю з додаванням желатину качиної кістки є однорідною та гнучкою, має компактну структуру. Встановлено, що додавання желатину з качиної кістки впливає на швидкість пропускання водяної пари та на розчинність у воді та водопоглинання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського