РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pirog T. 
Regulation of biological activity of surfactants under cultivation of Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241 on glycerol = Регуляція біологічної активності поверхнево-активних речовин у процесі культивування Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241 на гліцерині / T. Pirog, D. Lutsai, H. Yarova // Ukr. Food J. - 2021. - 10, № 4. - С. 840-852. - Бібліогр.: 851 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження біологічної активності поверхнево-активних речовин (ПАР), синтезованих Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241 у середовищі з гліцерином різного ступеня очищення та підвищеним вмістом катіонів кальцію (активаторів НАДФ<^>+-залежної глутаматдегідрогенази - ключового ферменту біосинтезу поверхнево-активних аміноліпідів (ПААЛ), відповідальних за антимікробну активність (АМА) комплексу ПАР). Культивування A. calcoaceticus IMB B-7241 здійснено у рідких мінеральних середовищах із використанням як субстратів очищеного гліцерину та відходів виробництва біодизелю в еквімолярній за вуглецем концентрації. Базове середовище не містило хлориду кальцію, вміст CACl2 у модифікованих середовищах становив 0,1 і 0,2 г/л. ПАР екстрагували з супернатанту культуральної рідини модифікованою сумішшю Фолча (хлороформ - метанол - 1 н HCl = 4:3:2). Кількість адгезованих клітин і ступінь руйнування біоплівки за наявності ПАР визначено спектрофотометричним методом, АМА ПАР - за показником мінімальної інгібувальної концентрації (МІК). Установлено, що додаткове внесення 0,1 - 0,2 г/л хлориду кальцію у середовище культивування A. calcoaceticus IMB B-7241 із очищеним гліцерином супроводжувалося синтезом ПАР, МІК яких щодо бактерій (Bacillus subtilis БТ-2, Enterobacter cloacae С-8, Staphylococcus aureus БМС-1) і дріжджів (Candida albicans Д-6) становили 1,01 - 21,3 мкг/мл і були у 1,4 - 29 разів нижчими, у порівнянні з МІК ПАР, отриманих у базовому середовищі (1,83 - 58,8 мкг/мл). Адгезія бактеріальних і дріжджової тест-культур на абіотичних матеріалах (кахель, сталь, скло), оброблених такими ПАР, була на 8 - 13 % нижчою, а ступінь руйнування біоплівок на 5 - 19 % вищим у порівнянні з показниками, встановленими для ПАР, одержаних на базовому середовищі. Підвищення АМА й антиадгезивної активності ПАР, синтезованих на відходах виробництва біодизелю, спостерігали лише в разі внесення у середовище хлориду кальцію в концентрації 0,2 г/л. ПАР, синтезовані за наявності в середовищі з відходами виробництва біодизеля катіонів кальцію, виявилися ефективнішими деструкторами бактеріальних біоплівок у порівнянні з отриманими в базовому середовищі ПАР тільки за невисоких концентрацій (0,7 - 5,5 мкг/мл). Отримані результати засвідчують можливість регуляції біологічної активності ПАР A. calcoaceticus IMB B-7241 зміною у складі середовища культивування з очищеним гліцерином і відходами виробництва біодизеля вмісту катіонів кальцію - активаторів НАДФ<^>+-залежної глутаматдегідрогенази (ключового ферменту біосинтезу ПААЛ). ПАР, синтезовані в різних умовах культивування A. calcoaceticus IMB B-7241 на очищеному гліцерині та відходах виробництва біодизеля, є ефективнішими декструкторами біоплівок і антимікробними та антиадгезивними агентами у порівнянні з описаними в літературі ліпопептидами та рамноліпідами, утворюваними на гліцерині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л785

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського