РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805530<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shevchenko A. 
Use of pumpkin seed flour in preparation of bakery products = Використання борошна з насіння гарбуза при виготовленні хлібобулочних виробів / A. Shevchenko, V. Drobot, O. Galenko // Ukr. Food J. - 2022. - 11, № 1. - С. 90-101. - Бібліогр.: 99 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення впливу додавання борошна з насіння гарбуза на технологічні показники хлібобулочних виробів із пшеничного борошна. Досліджено борошно з насіння гарбуза великоплідного, твердокорого сорту "Рожевий банан" і вплив його додання на мікробіологічні (газоутворювальна здатність тіста та динаміка газоутворення) та біохімічні (кінетика цукрів у тісті) показники технологічного процесу виготовлення хліба із пшеничного борошна та якість готових виробів. Борошно з гарбуза сорту "Рожевий банан" має високий вміст білка (40 %) і клітковини (12,2 %), що у 3,8 і 3,5 разу більше, ніж у пшеничному борошні. За гранулометричним складом борошно з насіння гарбуза є значно крупнішим за пшеничне обойне борошно, що має позначитись на структурно-механічних властивостях тістових напівфабрикатів і хлібобулочних виробів при його внесенні. Водопоглинальна здатність цього гарбуза переважає відповідне значення для пшеничного борошна у 1,5 разу. Газоутворювальна здатність тіста для хлібобулочних виробів зі збільшенням дозування борошна з насіння гарбуза зменшилась на 1,9 - 7,4 % у порівнянні з контролем, також на 7,6 - 16,2 % зменшилась кількість утворених цукрів, однак збродження цукрів збільшується на 16,9 - 20,3 %. Дещо збільшується кислотність м'якушки виробів, на 3,6 - 38,4 % знижується питомий об'єм, на 1,4 - 4,1 % - пористість. Проте споживчі властивості хліба покращуються. У готових хлібобулочних виробах уміст білка збільшується на 13,9 - 55,5 % залежно від дозування гарбузового борошна, клітковини - на 12,07 - 48,7 %, що свідчить про здатність цієї сировини значно підвищити харчову цінність виробів при її внесенні в рецептури. Встановлено, що використання борошна з насіння гарбуза для заміни частини борошна пшеничного в рецептурах хлібобулочних виробів надає змогу підвищити вміст білка та клітковини в цих виробах, а також їхню харчову цінність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського