РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zlateva D. 
Effect of Spirulina platensis and Kelp biomass addition on the fatty acid composition of wheat bread = Вплив Spirulina platensis та Kelp на жирнокислотний склад пшеничного хліба / D. Zlateva, R. Chochkov, D. Stefanova // Ukr. Food J. - 2022. - 11, № 1. - С. 102-114. - Бібліогр.: 111 назв. - англ.

Мета дослідження - вивчення впливу деяких їстівних водоростей - Spirulina platensis і ламінарії, на вміст насичених (НЖК) і ненасичених (ННЖК) жирних кислот (ЖК) у пшеничному хлібі. Хліб отримували з пшеничного борошна з додаванням ламінарії Kelp і спіруліни S. platensis (порошок) у кількості 2 або 4 % від маси борошна. Екстракцію загальних ліпідів проведено загальноприйнятим методом, а метилові ефіри ЖК проаналізовано за допомогою газового хроматографа з полум'яно-іонізаційним детектором. Збагачення ламінарією Kelp і спіруліною S. platensis (у кількості 2 % і 4 % від маси борошна) впливає на вміст НЖК і ННЖК у пшеничному хлібі. Оскільки різні види водоростей мають різний профіль ЖК, дві аквакультури давали різний ефект. За НЖК включення ламінарії Kelp в рецептуру хліба викликало збільшення вмісту стеаринової, арахідонової та генейкозанової кислот, а збагачення спіруліною Spirulina platensis призводило до збільшення вмісту капронової, пальмітинової, арахідонової кислот і, особливо, генейкозанової кислоти. У контрольному хлібі кількість генейкозанової кислоти становить 0,17 г на 100 г жирів. У хлібі, збагаченому 2 % і 4 % ламінарії Kelp, кількість генейкозанової кислоти була в 2,2 і 3,5 разу вищою, ніж у контролі, а в хлібі з 2 % і 4 % S. platensis - у 3,4 і 3,1 разу вищою, ніж у контролі відповідно. Додавання морських водоростей також впливає на вміст ННЖК у пшеничному хлібі. При включенні ламінарії Kelp до рецептури хліба спостерігався підвищений вміст олеїнової та alpha-ліноленової кислот, тоді як при додаванні паулінової кислоти збагачення S. platensis було ефективнішим. Встановлено, що збагачення пшеничного хліба їстівними водоростями Kelp і S. platensis є ефективним способом підвищення вмісту в ньому деяких ЖК. При цьому ефект від додавання S. platensis є більш вираженим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського