РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805591<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко А. М. 
Теоретико-методичні засади податкового регулювання розвитку територіальних громад в Україні / А. М. Клименко // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 54. - С. 130-136. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За сучасних умов трансформаційних змін системи публічного управління та посиленням ролі місцевого самоврядування в Україні змінюються вектори соціально-економічного розвитку країни, коли в його авангарді стають територіальні громади, наділені більшими повноваженням та фінансовими ресурсами для стимулювання якісних ендогенних змін. Фінансова децентралізація в Україні передбачає удосконалення механізму формування місцевих бюджетів, ключовим інструментом якого стає оподаткування, ураховуючи існуючі нині системні причинами загальної неефективності, недосконалості та невідповідності діючої податкової поставленим цілям адміністративно-територіальної реформи та соціально-економічного розвитку держави. Відповідно, важливим є розуміння ролі оподаткування в системі податкового регулювання соціально-економічного розвитку територіальних громад в країні. Аналіз останніх досліджень та публікацій. Питання застосування системного підходу як базової методології дослідження складних суспільно-економічних явищ набуло неабиякого поширення у науковій сфері. Зокрема, значний доробок у дослідженні цього питання здійснили зарубіжні та вітчизняні науковці: В. Д. Бакуменко, Ю. Б. Бродський, К. О. Линьов, Л. О. Лімонова, Д. О. Тихомиров, Н. В. Фоміцька та ін. Разом із тим, попри наявність низки досліджень, присвячених окресленій проблематиці, наразі не достатньо вітчизняних публікацій щодо можливостей та засад застосування системного підходу до дослідження засад податкового регулювання соціально-економічного розвитку територіальних громад. Мета статті - поглиблення науково-методичних засад дослідження податкового регулювання соціально-економічного розвитку територіальних громад. Наголошено, що у процесі формування податкового регулювання соціально-економічного розвитку територій ключове місце належить чіткій системі науково-методологічного забезпечення. Запропоновано за методологічну базу дослідження обрати системний підхід, який полягає у використанні фундаментального методологічного поняття системи як єдиного абстрактного відображення об'єктів дійсності; виділенні ключових визначальних елементів, властивостей, особливостей і тенденцій розвитку системи; інтерпретації досліджуваної проблеми як концептуальної системи. Виявлено особливості, принципи та підходи наукового пізнання, притаманні для системного методу. Сформовано ключові напрями дослідження податкового регулювання соціально-економічного розвитку територіальних громад в Україні. Висновки: таким чином, податкове регулювання та оподаткування як ключовий його інструмент є основним методом забезпечення стабільного розвитку економіки країни (окремих територій) у довгостроковій перспективі, оскільки шляхом застосування податкових важелів може прямо та опосередковано впливати на економічну активність та соціальні відносини, створюючи сприятливі умови для прогресивних соціально-економічних змін та задоволення потреб й інтересів громади.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)626

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського