Павленко Я. Ю. Інформаційний конвертор валют на базі месенджера Telegram / Я. Ю. Павленко, І. Ю. Юрчак // Computer Systems and Networks. - 2022. - 4, № 1. - С. 106-121. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.Мета роботи - розробка мобільного чат-бота, що містить інформаційний конвертер валют, призначений для використання широкого кола людей. Чат-бот - це предметно-орієнтований текстовий діалоговий інтерфейс, за допомогою якого користувач може виконати набір завдань: отримання інформації щодо поточного курсу валют (USD чи EUR) відносно національної валюти та розрахунок співвідношення криптовалют (Bitcoin, Ethereum, Litecoin) у доларах чи євро. Для досягнення поставленої цілі проаналізовано вибрану предметну область та зроблено відповідні висновки. Проведено відповідне дослідження аналогів, які виконують близькі за складністю завдання, виділено кілька чат-ботів, оскільки певна кількість ботів, розміщених у Telegram, сьогодні більше не надають свої послуги, або працюють некоректно. Описано алгоритм роботи онлайн-конвертера валюти на базі месенджера Telegram. Чат-бот реалізовано на мові програмування Python та використано середовище розробки Pycharm, оскільки воно найкраще підходить для програмування задуманого проєкту і є легким у використанні. Користувачу доступно дві опції: курс криптовалюти з сайту CoinGecko чи курс валют від банку ПриватБанк. Наведено дослідження щодо розвитку та вдосконалення чат-ботів. Розглянуто аналогічні Telegram-боти, які функціонують подібно до створеного. Розроблено авторський бот, наведено архітектуру та алгоритм роботи сервісу конвертації валют "CurrencyBot". Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26-18 + З970.810
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж101866 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|