РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805693<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вінцковський Т. 
Єврейські громади Таврійської губернії в революції 1917 року: суспільно-політичні аспекти діяльності (за матеріалами сімферопольської газети "Южные ведомости") / Т. Вінцковський // Краєзнавство. - 2021. - № 1/2. - С. 17-28. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Мета дослідження - необхідність вивчити участь єврейських громад Таврійської губернії (за винятком Сімферополя) у суспільно-політичному житті краю в період революції 1917 р. як елементу комплексу етнополітичних студій у визначеному напрямку. Методологія дослідження визначається вибором загальнонаукових методів, зокрема аналітичного і синтетичного, методу описування й загальноісторичних - ретроспективний, історико-генетичний та квантитативний, які обрані в межах локальної історії. Наукова новизна визначається відсутністю досліджень з історичної юдаїки в межах Таврійської губернії в період революційних трасформацій 1917 р. А головним джерелом дослідження слугував щоденний сімферопольський часопис "Южные ведомости", у якому регулярно друкувалася інформація із зазначеної проблематики. Вперше висвітлено ситуацію в громадах Феодосії, Мелітополя, Євпаторії, Джанкоя, Генічеська та інших міст краю. Введено у науковий обіг значну частину інформації щодо самоорганізації єврейських громад Таврії, їх участі в суспільно-політичному житті губернії, партійного будівництва. Вперше проаналізовано персональний склад списків під час муніципальної кампанії та підготовки виборів до Всеросійських Установчих зборів, загалом їх результати. Визначено головні дискусійні питання у середовищі єврейських громад краю, політико-ідеологічні пріоритети діяльності соціалістів та сіоністів. Висновки: підсумовують працю висновки про пріоритетну увагу єврейського населення Таврії до питань власної самоорганізації та участі у виборах до органів міського самоврядування. Доведено, що революційні виклики супроводжувалися гострим протистоянням між сіоністами та соціалістами, які найчастіше не знаходили порозуміння у ключових питаннях стратегії й тактики діяльності. При цьому більшою впливовістю користувалися сіоністські структури. З'ясовано, що у переважній більшості випадків єврейські громадсько-політичні та партійні структури не ставали лідерами виборчих перегонів, отримуючи обмежену кількість думських мандатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРИ=611.215.3)61-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського