РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805732<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pyvovar O. V. 
Features of creating information technologies focused on the research of diffusion processes = Особливості створення інформаційних технологій, орієнтованих на дослідження процесів дифузії / O. V. Pyvovar, S. A. Polozhaenko // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2020. - 10, № 1/2. - С. 5-10. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Необхідність використання інформаційної технології обумовлена безліччю причин. Нинішній стан обчислювальної техніки (ОТ), сучасних чисельних методів дозволяють здійснювати моделювання об'єктів, поведінка яких описується досить складними математичними залежностями, наприклад, нелінійними системами диференціальних або інтегральних рівнянь. Але складні обчислювальні алгоритми мають свої внутрішні властивості, які далеко не завжди аналогічні, навіть з точністю до помилок апроксимації, властивостям вихідної математичної моделі (ММ). Це може призводити до появи ефектів, що мають чисто обчислювальну природу. Тому важливим завданням теорії чисельних методів є (стосовно аналізованої структури інформаційної технології (ІТ)) розробка обчислювальних алгоритмів, що виключають або зводять до мінімуму появу подібних ситуацій. При цьому проблема розробки адекватних ММ для опису різних дифузних процесів (ДП), а також методів, їх реалізують, залишається досить актуальною. ІТ повинна забезпечити "звільнення" людини-дослідника від виконання трудомістких непродуктивних операцій обчислювального процесу. Розглянуто питання, пов'язані з формою подання одержуваних в ході математичного моделювання рішень. Впровадження методу обчислювального експерименту в практику теоретичних досліджень і широкого спектру технологій обробки експериментальних даних дозволило вирішити принципово нові завдання, а, в ряді випадків, призвело і до виникнення нових предметних областей, існування яких було неможливо до появи сучасних засобів ОТ і розвитку ІТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського