РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805742<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Верлань А. Ф. 
Математическая модель первичного преобразователя сигналов акустической эмиссии и ее параметрическая идентификация / А. Ф. Верлань, С. А. Положаенко // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2020. - 10, № 1/2. - С. 90-99. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

При обробці сигналів акустичної емісії (АЕ) в системі керування з метою дослідження діагностичних ознак сигналів, статистичної обробки результатів вимірювань, оцінки ступеня небезпеки різних дефектів конструкцій повинні забезпечуватися запис і довготривале зберігання результатів вимірювання, а також отриманих оцінок загальної активності АЕ; розподілу зростання активності по зонам виробу; амплітудного розподілу; тимчасових інтегральних і спектральних характеристик сигналів. Повну і якісну інформаційну картину джерела АЕ при цьому повинен забезпечити первинний перетворювач сигналів АЕ, від коректності функціонування якого, в кінцевому підсумку, залежить достовірність оцінки досліджуваного фізичного явища, що формується системою реєстрації в цілому. У практичних застосуваннях основну діагностичну цінність представляє ряд тимчасових характеристик імпульсів АЕ, з яких, перш за все, найбільш інформативним є: амплітуда, тривалість імпульсу і крутизна його переднього фронту. Інформативною, за результатами первинних вимірювань, також є картина розподілу факторів АЕ у виробі, яка дозволяє робити висновки про можливі механізми динамічних процесів, оцінити рівень релаксації напружень і можливих пошкоджень, прогнозувати ймовірність утворення тріщин, а також погіршення характеристик міцностних властивостей матеріалу виробу від наявності домішок і продуктів зносу. Складність задачі вибору та розробки способів, програмних і апаратних засобів реєстрації АЕ-сигналів визначається значною різноманітністю принципів організації відповідних вимірювальних приладів та систем, недостатньою вивченістю явища АЕ і, як наслідок, відсутністю загальновизнаної концепції акустико-емісійного контролю та діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: В323.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського