РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000805750<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опірський І. Р. 
Виявлення кібератак в інформаційних мережах / І. Р. Опірський, Ю. М. Ткач, В. О. Хорошко // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2020. - 10, № 3/4. - С. 177-189. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Усе більшого значення в забезпеченні національної безпеки різних держав світу набуває кібернетична безпека. Кібернетичні атаки та кібернетичні впливи все частіше стають одними з головних дій для досягнення мети контролю над різними об'єктами, такими як людина, організація, регіон, держава тощо в сучасному світі. Таким чином, у світі з'явилось нове явище у міжнародній політиці, а саме можливість досягненню власних політичних цілей, економічного та духовного підпорядкування народів інших держав без застосування військової сили, а лише з допомогою інформаційного впливу. Тому в світі доволі активно розвиваються кібернетичні атаки та кібернетичні впливи. В наслідок цього для ефективної роботи сучасних інформаційно-телекомунікаційних мереж та засобів їх захисту, а також для надійного виявлення та передбачення кібернетичних атак та несанкціонованих дій необхідно розвивати нові підходи та методи кібернетичної безпеки. Мета статті - виявлення кібернетичних атак в інформаційно-телекомунікаційних мережах. Розглянуто задачу виявлення кібернетичної атаки на фоні білого гаусівського шуму за умови неперервного часу спостереження. Наведено теоретичне обгрунтування усередненого об'єкту прогнозування. При послідовному аналізі усередненого об'єкту прогнозування в загальному випадку з'ясовано, що він не дає достатню статистику в задачі послідовного виявлення кібератак. З вищесказаного слідує, що одним з головних питань при синтезі оптимальних послідовних і непослідовних кібератак з випадковими моментами появи є розробка алгоритмів формування усередненого об'єкту прогнозування. У результаті проведених досліджень запропоновано методику виявлення несанкціонованого доступу з невідомим моментом виникнення в дискретному часі спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського