РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Храброва О. П. 
Ступінь порушень реактивної відповіді нейтрофілів, гуморальної і клітинної ланки системного імунітету у хворих на аутоімунні захворювання щитоподібної залози та їх корекція : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / О. П. Храброва; Луганський державний медичний університет. - Рубіжне, 2017. - канд. мед. наук c. - укp.

Досліджено показники клітинного, гуморального імунітету, нейтрофільних гранулоцитів у 38 хворих з дифузним токсичним зобом і 48 хворих з хронічним аутоімунним тиреоїдитом. З'ясовано зниження рівня СD3-СD16+, СD3+СD25+, СD3+НLА-DR+-клітин, підвищення рівня IqG і ЦІК у вказаних хворих. У хворих на дифузний токсичний зоб, окрім цього, знайдено підвищення рівня СD3-СD19+ В-лімфоцитів, концентрації всіх класів імуноглобулінів. У всіх досліджених хворих відзначалось значне збільшення γ-ІНФ, помірне збільшення α-ІНФ, ІЛ-6, ІЛ-8, ФНП-α сироватки, зменшення концентрації ІЛ-1β. При дослідженні цитологічних показників нейтрофільних гранулоцитів відзначалося зниження вмісту катіонних білків у нейтрофільних гранулоцитах усіх хворих, зменшення глікогену, ліпідів, активності мієлопероксидази у хворих на дифузний токсичний зоб, збільшення вмісту ліпідів, глікогена, активності мієлопероксидази у хворих з хронічним аутоімунним тиреоїдитом. У хворих з аутоімунними захворюваннями щитоподібної залози спостерігалось зниження функціональної активності нейтрофільних гранулоцитів - зниження фагоцитарного числа і міграційної активності; підвищення індексу спонтанної адгезії нейтрофільних гранулоцитів та відсоток експресії СD 95 серед нейтрофільних гранулоцитів. У комплексному лікуванні хворих з аутоімунною патологією щитоподібної залози використовували препарат крові "полібіолін". Під впливом полібіоліну у хворих на дифузний токсичний зоб відзначалося збільшення кількості NК-клітин, збільшувалася процентний вміст і абсолютна кількість СD3+СD25+- і СDЗ+НLА-DR+-лімфоцитів. Застосування полібіоліну у хворих на дифузний токсичний зоб зменшувало процентний вміст і абсолютну кількість СD19+-лімфоцитів. Застосування полібіоліну в хворих з дифузним токсичним зобом сприяло зниженню концентрації підвищених ІgG, ІgА, ІgМ сироватки, зниження ЦІК сироватки до нормальних значень. Застосування полібіоліну у пацієнтів з дифузним токсичним зобом призвело до зниження концентрації γ-ІНФ, α-ІНФ, ІЛ-6, ІЛ-8, ФНП-α сироватки, підвищення концентрації ІЛ-1β. Застосування полібіоліну призвело до зниження концентрації ААТ-ТПО, ААТ-рТТГ у хворих на дифузним токсичним зобом. Застосування полібіоліну покращувало функціональні показники нейтрофільних гранулоцитів (міграційну активність і фагоцитарне число), сприяло підвищенню активності мієлопероксидази та вмісту катіонних білків у нейтрофільних гранулоцитах, сприяло підвищенню вмісту глікогену та ліпідів у нейтрофільних гранулоцитах, знижувало відсоток нейтрофільних гранулоцитів, що мають СD95+-рецептор, знижувало індекс спонтанної адгезії нейтрофільних гранулоцитів. При лікуванні аутоімунної патології щитоподібної залози застосування полібіоліну є обгрунтованим з урахуванням вказаних аспектів дії препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437351 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського