РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806039<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондар М. О. 
Зменшення екологічної небезпеки за рахунок використання промислових відходів для реалізації протизсувних заходів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / М. О. Бондар; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. - Кременчук, 2018. - 23 c. - укp.

Розв'язано актуальну науково-практичну задачу: підвищення рівня екологічної безпеки сельбищних територій в умовах розвитку зсувних процесів шляхом реалізації системи інженерних протизсувних заходів. Проаналізовано розвиток досліджень проблем зсувних процесів та застосування протизсувних заходів та конструктивних і регіональних особливостей реалізації протизсувних заходів. Проаналізовано перспективи використання багатотонажних золошлакових відходів ТЕС як перспективного матеріалу для практичної реалізації інженерних протизсувних заходів. Розглянуто методологічні основи екологічної безпеки в умовах розвитку екзогеодинамічних процесів. Запропоновано методику дослідження екологічної небезпеки від розвитку екзогенних геологічних процесів, розглянуто структуру природничо-техногенних чинників виникнення та розвитку екзогенних геологічних процесів. Приведено класифікацію чинників екологічної небезпеки геологічного середовища. Запропоновано стратегію оцінювання ефективності інженерних заходів для мінімізації екологічної небезпеки від екзогенних геологічних процесів. Проведений моніторинг стану геологічного середовища Київської промислово-міської агломерації та Середнього Придніпров'я із позицій розвитку зсувних процесів. Проаналізовано розвиток зсувних процесів у м. Києві, на ділянках району Київського водосховища, у районі Канівського водосховища. Досліджено динаміку розвитку зсувів та ступеня ураження зсувами території. Розглянуто методи інженерного захисту протизсувних процесів та застосування промислових відходів для їх реалізації. Проналізовано стійкість геологічного середовища до природних, техногенних та природно-техногенних чинників зсувних процесів. Розглянуто перспективи використання золошлакових сумішей для реалізації протизсувних інженерних заходів: в складі композицій для будівництва контрфорсів, утримуючих призм чи підпірних стінок та використання золи виносу для укріплення ґрунтів. Проведене теоретичне обґрунтування та наведений приклад практичного застосування загальної геофільтраційної моделі для прогнозу зміни гідрогеологічних умов досліджуваної ділянки у зв’язку із реалізацією протизсувних заходів - розташуванням суцільних стінок під фундаментами за контуром будівель або сітки паль глибокого занурення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.124.1 + Д49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського