РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806078<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Печеряга С. В. 
Гормональна функція фетоплацентарного комплексу у вагітних при низькому розміщенні хоріона / С. В. Печеряга, І. М. Маринчина // Укр. журн. Здоров'я жінки. - 2022. - № 3. - С. 31-35. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати гормональну функцію фетоплацентарного комплексу у вагітних із нормальним і низьким розміщенням хоріона. До лабораторного обстеження залучено 50 вагітних із низьким розташуванням хоріона (основна група (ОГ)) 50 вагітних із розташуванням хоріона в тілі та дні матки (контрольна група (КГ)). Усіх обстежених жінок ОГ поділено на 2 підгрупи залежно від терміну гестації (25 жінок у терміні 5 - 8 тиж. гестації та 25 жінок у терміні 9 - 12 тиж. гестації). Відповідно до цих термінів поділено і КГ (25 жінок у терміні 5 - 8 тиж. гестації та 25 жінок у терміні 9 - 12 тиж. гестації). Під час вагітності в I триместрі гестації в сироватці крові (СК) визначено вміст гормонів - естрадіолу, хоріонічного гонадотропіну, плацентарного лактогену, прогестерону. Проведені дослідження рівня гормонів у СК вагітних показали, що концентрація естрадіолу в ОГ була зниженою протягом усього I триместру гестації. Зокрема, вміст цього гормону був нижчим у порівнянні з контролем на 7,2 % у 5 - 8 тиж. гестації (p << 0,05) і на 23,9 % - у 9 - 12 тиж. (p << 0,05). Вміст прогестерону у вагітних із низьким розміщенням хоріона в середньому був нижчим у порівнянні з КГ на 10,9 % у терміні 5 - 8 тиж. вагітності (p << 0,05) і на 21,0 % у термін 9 - 12 тиж. (p << 0,05). Встановлено, що рівень плацентарного лактогену в плазмі крові вагітних у 9 - 12 тиж. гестації в ОГ був вірогідно нижчим у порівнянні з контролем (p << 0,05). Аналізуючи вміст хоріонічного гонадотропіну, виявлено його достовірне зниження протягом усього раннього періоду гестації в ОГ у порівнянні з контролем, відповідно: у 5 - 8 тиж. гестації - 36990,0 +- 210,0 мг/л і 43270,0 +- 226,0 мл/л (p << 0,05); у 9 - 12 тиж. - 37194,0 +- 395,0 мг/л і 54700,55 +- 525,0 мл/л (p << 0,05). Встановлено, що, у вагітних із низьким розміщенням хоріона в ранні терміни гестації спостерігається значно повільніше підвищення рівнів гормонів і відставання кількісних показників у порівнянні з вагітними, у яких хоріон розміщений у тілі та дні матки. Це є свідченням гормональної дисфункції плаценти, а отже, маркером розвитку плацентарної дисфункції. Зниження рівнів гормонів фетоплацентарного комплексу у вагітних із низькою плацентацією виявляється клінічними ознаками ранньої плацентарної дисфункції у вигляді загрози переривання вагітності, часткового відшарування хоріона в малому терміні, самовільного викидня та призводить до подальшого прогресування плацентарної дисфункції. Дослідження проводилося відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом Буковинського державного медичного університету. Отримано письмові інформовані згоди пацієнтів на проведення досліджень. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського