РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806126<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Oborskyi G. 
Measurement problems in integrated technologies of functional management of complex systems = Проблеми вимірювання в інтегрованих технологіях функціонального управління складними системами / G. Oborskyi, O. Stanovskyi, I. Prokopovych, E. Zabarna, P. Shvets // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2021. - Вип. 2. - С. 61-70. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Управління - це цілеспрямований вплив на систему з метою стабілізації або зміни відповідно до поставлених цілей. З цього випливає той факт, що будь-яке управління має постійно супроводжуватися вимірюванням: як при розрахунку та здійсненні впливу, так і при реєстрації та оцінці змін, що відбуваються. Таким ч ином, всі параметри системи, як ті, що керовано змінюються (керовані), так і ті, що змінюють (керують), повинні відповідати деяким усталеним правилам і законам теорії вимірювання, перш за все, методам вимірювання фізичних величин, методам обліку похибок вимірювань, і існуючим вимірювальним приладам. У теорії автоматичного керування, яка базується на складних математичних моделях і методах, найчастіше мова йде про управління лише за однією змінною, поява навіть другої викликає такі логічні та обчислювальні труднощі, що вимагають підходів на рівні творчого. мислення та винаходів. У той же час існують складні техніко-організаційні системи, які вимагають управління шляхом зміни не тільки великої кількості параметрів, а й, іноді, і їх комбінацій, або деяких функціональних можливостей. Найскладніший варіант виникає тоді, коли хоча б один керуючий параметр є нечітким. Тоді поєднання чітких і нечітких змінних в єдиний функціонал стає ще більшою проблемою. У інформатиці функціонал є синонімом функції вищого порядку, тобто функції, аргументами якої є кілька інших функцій, або функції, яка в результаті повертає іншу функцію. Функціональний контроль, окрім усіх математичних та апаратних проблем керування в цілому, створює додаткові проблеми, пов'язані з пошуком найбільш адекватних функціональних можливостей і забезпеченням точності та надійності їх вимірювання. Для цього запропоновано нові методи пошуку впливу окремих параметрів керування та функціональних можливостей на об'єкт керування. Зокрема, до таких методів належать методи техніко-економічного титрування, оперативного перетворення результатів вимірювань тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.ф121.1 + У010.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського