РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806165<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фадєєнко Г. Д. 
Вплив ендотоксемії на розвиток неалкогольної жирової хвороби печінки / Г. Д. Фадєєнко, О. Є. Гріднєв, І. Е. Кушнір, В. М. Чернова, Т. А. Соломенцева, Я. В. Нікіфорова, О. Г. Курінна // Сучас. гастроентерологія. - 2021. - № 5/6. - С. 5-11. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити рівень ендотоксину та оцінити взаємозв'язки між ендотоксемією та метаболічними параметрами та ступенем стеатозу та фіброзу у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП) на тлі метаболічного синдрому. У дослідження було залучено 68 хворих на НАЖХП із метаболічними порушеннями та 20 осіб контрольної групи (КГ). В обох досліджуваних групах переважали жінки. Середній вік хворих становив (49,34 +- 10,8) року. Всім хворим проводили оцінку антропометричних параметрів, дослідження складу тіла з визначенням відсотка вісцеральної жирової тканини. Для виявлення дисфункції вісцеральної жирової тканини обчислювали індекс вісцерального ожиріння за методом M. C. Amato. Стеатометрію здійснювали шляхом визначення коефіцієнта затухання хвилі та проведення зсувнохвильової еластометрії. Концентрацію ендотоксину в сироватці крові визначали з використанням набору реактивів LAL Chromogenic Endpoint Assay (Hycult Biotech, Нідерланди). Рівень бактеріального ендотоксину в периферичній крові у хворих майже втричі перевищував показник КГ (p << 0,05). У пацієнтів з надлишковою масою тіла та ожирінням вміст ендотоксину у порівнянні з КГ був більшим (p << 0,05). Виявлено статистично значуще підвищення рівня ендотоксину у хворих з ожирінням в порівнянні з пацієнтами із НАЖХП із нормальною масою тіла (p << 0,05). Зв'язок між вмістом ендотоксину та показниками абдомінального nf вісцерального ожиріння є прямо пропорційним. У групі хворих із високою активністю вісцеральної жирової тканини зареєстрували максимальні значення вмісту ендотоксину, який статистично значущо відрізнявся від такого у хворих із низьким і середнім індексом вісцерального ожиріння (p << 0,05). Виявлено прямо пропорційний зв'язок середньої сили між вмістом ендотоксину та рівнем інсулінорезистентності, слабкої сили - між рівнем ендотоксину та показниками ліпідограми. У хворих зі стеатозом 2-го та 3-го ступеня різниця за рівнем ендотоксемії щодо показників КГ і пацієнтів зі стеатозом 1-го ступеня була статистично значущою (p << 0,05). За високих градацій фіброзу печінки (F3 - F4) відзначено тенденцію до зниження рівня ендотоксемії у порівнянні з фіброзом низького ступеня (p << 0,05). Виявлено взаємозв'язки між рівнем ендотоксемії та метаболічними чинниками розвитку НАЖХП, що свідчить про патогенетичну роль бактеріальної ендотоксемії в запуску каскаду метаболічних реакцій із накопиченням ліпідів у тканині печінки та прогресуванням стеатозу та фіброзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського