РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806182<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стопакевич А. О. 
Синтез та дослідження астатичних оптимальних цифрових систем керування ректифікаційною колоною / А. О. Стопакевич, О. А. Стопакевич // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2021. - 11, № 1/2. - С. 91-103. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проблема синтезу систем керування ректифікаційними колонами є актуальною вже не перше десятиліття, однак більшість публікацій присвячена темі не оптимального синтезу систем керування, а синтезу децентралізованих систем керування з автономними регуляторами неперервного часу. Хоча такі системи керування майже апріорі не дозволяють досягти теоретичного максимуму в сенсі класичних інтегральних критеріїв оптимальності в задачі керування складними технологічними об'єктами, такими як ректифікаційна колона, вони мають практичні переваги - проблема їх цифрової реалізації може не розв'язуватись при умові коректної реалізації цифрового алгоритму в керуючому пристрої. Однією з причин меншої уваги дослідників до задачі оптимального багатовимірного керування ректифікаційними колонами є більша складність задачі синтезу придатних до промислової експлуатації багатовимірних систем керування. В роботах, які розглядають цю задачу, часто не досліджується проблема цифрової реалізації таких систем, їх стійкості при різних типах невизначеності та їх придатності до застосування в умовах структурної, а не тільки параметричної невизначеності моделі об?єктів керування. Розглянуто задачу синтезу оптимального цифрового лінійно-квадратичного багатовимірного регулятора ректифікаційною колоною з застосуванням наглядача й моделі збурень. Досліджено питання оптимальної структури моделі для спрощення задачі вибору вагових матриць при розв'язку рівняння Ріккаті. Продемонстровано чіткий зв'язок між кроком дискретності і якістю керування. Сформульована задача синтезу системи керування з одним й з двома наглядачами (другий - для відтворення інтегральних станів). Продемонстрована процедура вибору вагових матриць, що спрощена до вибору лише вагових коефіцієнтів, в умовах параметричної й структурної невизначеності об'єкту керування. В якості об'єкту керування розглядається бражна колона спиртового виробництва. Цей об'єкт є доволі показовим і є одним з основних споживачів пари в брагоректифікаційній установці. Для того, щоб покращити якість процесів керування при всіх основних видах збурень необхідно застосування для керування бражною колоною багатовимірних регуляторів, що враховують вплив перехресних зв'язків між каналами. Застосування обох сформульованих задач синтезу дозволило отримати цифрові системи керування, що задовольняють вимогам виробництва та мають властивості параметричної й структурної робастності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.06-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського