РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зозуля А. А. 
Система моделювання кібератаки підміною ОРС-сервера при комп'ютерному управлінні технологічними установками / А. А. Зозуля, О. А. Стопакевич, А. О. Стопакевич // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2021. - 11, № 3. - С. 200-208. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Відповідно до звіту компанії Positive Technologies за вересень 2021 р. 91 % промислових компаній світу мають вразливі до кібератак інформаційні системи. Промисловий сектор - це другий за кількістю кібератак сектор в США, й ведучий в розвинутих країнах. Шосте й сьоме місце в топ двадцятці серед найбільших виробничих атак займає Україна. Сектору промислової кібербезпеки в світі присвячено багато наукових публікацій, але, нажаль, в Україні цією сферою кібербезпеки займаються слабо. Для розвитку тематики підвищення рівня кібербезпеки промислових систем керування, зосередні на проблемах кіберзахисту нижньої ланки керування - операторської станції керування технологічною установкою. Попередньо досліджена проблема кіберзахисту промислової комп'ютерної мережі нижчого рівня Modbus RTU. Досліджено кібербезпеку важливого програмного забезпечення - ОРС сервера. Запропоновано звернути увагу на вразливість, якої ще не досліджено. Ця вразливість зв'язана з тим, що маючи розгалужену мережу робочих станцій на підприємстві, зловмисник може підмінити ОРС-сервер на будь якій робочій станції (зазвичай, найбільш важливій на виробництві) власним ОРС-сервером і зробити таким чином, щоб з одного боку привести технологічний апарат обраної ділянки до зупинки чи аварії, а з другого боку, щоб оператор технологічної установки, спостерігаючи за SCADA-системою на екрані комп'ютера, нічого не помітив. Для виявлення кібератаки розроблено спеціальну діагностичну систему. Розроблено відповідне програмне забезпечення та, за його допомогою, всі рішення промодельовано в реальному часі з використанням компонентів реального промислового програмного забезпечення та моделі мережі Modbus. Розроблені рішення та програмне забезпечення можуть бути використані в промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського