РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lyakhov O. L. 
Information system for dispatcherization of the territorial municipal electric transport = Інформаційна система диспетчеризації територіального комунального електротранспорту / O. L. Lyakhov, O. V. Cherevatenko, I. V. Shostak // Мат. машини і системи. - 2020. - № 3. - С. 69-79. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Розглянуто актуальну проблему розвитку великих міст - підвищення якості обслуговування населення електричним муніципальним транспортом та вирішення цієї проблеми шляхом інформатизації системи управління. В даний час для підтримки роботи диспетчерських служб широко використовуються різні інформаційні системи. Надано огляд таких систем. Показано, що диспетчерам у режимі реального часу надаються дані про технічний стан і стан транспортних одиниць на маршруті. Таким чином, основним засобом забезпечення якісної роботи міського транспорту диспетчерськими службами є складання графіків руху на основі деяких статистичних даних і евристик, моніторинг виконання цього графіка і прийняття рішень на основі цих даних. При цьому дані про поточне значення пасажиропотоку не відомі і не враховуються. Пасажиропотік - величина складної природи, поточне значення якої може істотно відрізнятися від передбаченого графіком руху. Наведено дані модельних досліджень на реальних даних (для м. Харкова. Показано, що в великих містах імовірність відмови пасажирові в перевезенні може бути критично великою навіть при невеликих відхиленнях заповнення і інтервалів від значень, передбачених графіком руху транспорту. Запропоновано концепцію інформаційної системи, яка в режимі реального часу візуалізує на екрані диспетчера не тільки положення, але і ступінь завантаження транспортних одиниць на маршруті. Запропоновано визначати заповнюваність транспортного засобу щодо потужності, споживаної електродвигунами під час руху. На простій моделі показано принципову можливість такого підходу. Також зазначено, яким чином ця модель може бути вдосконалена. Істотним для практичної реалізації системи є і те, що сучасні трамваї оснащені всіма необхідними пристроями: спідометром, нахилометром, ваттметром і GPS-датчиками. Наведено основні принципи побудови архітектури такої інформаційної системи. Поточні дані приладів зчитуються і відправляються на сервер для обробки. Оброблені дані поділяються на два потоки. Один потік призначений для візуалізації ситуації на маршрутах у режимі онлайн на моніторі диспетчера. Інший потік являє собою дані, які передаються в репозиторій для зберігання і подальшої обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: О808.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського