РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ієвлєв М. Г. 
Математичні моделі деформації кліті для АСУ ТП товстолистових прокатних станів / М. Г. Ієвлєв, Г. Г. Грабовський // Мат. машини і системи. - 2020. - № 3. - С. 87-92. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Одним із найважливіших показників роботи товстолистового стану є точність реалізації заданих геометричних розмірів прокатної продукції. Значною мірою цей показник залежить від точності прогнозування параметрів прокатки за математичними моделями. Математична модель деформації кліті поряд з моделлю зусилля прокатки є найважливішою при управлінні геометричними розмірами прокатної продукції на товстолистових станах: товщиною, шириною, профілем і площинністю листа. Розглянуто відомі методики розрахунку деформації елементів кліті, показано, що вони дають істотно різні результати і придатні лише для якісної оцінки деформації кліті, а ті з них, які мають достатню точність, громіздкі і непридатні для реалізації в керуючих обчислювальних машинах, що використовуваться при автоматизації процесів прокатки в реальному масштабі часу. З вищесказаного випливає, що найбільш правильний метод отримання моделі деформації кліті, придатної для використання в АСУ ТП, експериментальний. Розглянуто розроблену авторами модель деформації кліті, отриману шляхом проведення активних експериментів із мінімальним порушенням технологічного процесу. Методика експериментів передбачає перерозподіл обтиснень між пропусками при прокатці різних заготовок у всьому діапазоні ширини листів, що підлягають прокатуванню на стані. Розглянуто ще один спосіб визначення характеристик деформації кліті, розроблений авторами, який дозволяє визначати ці характеристики у процесі автоматичного управління прокаткою без перерозподілу обтиснень між пропусками. Описані у статті математичні моделі деформації кліті, розроблені авторами, були використані в ряді автоматизованих систем управління режимами прокатки на ТЛС.


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.5-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського