РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000806234<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гулак Г. М. 
Методологічні засади побудови захищених гарантоздатних інформаційних систем дистанційного навчання закладів вищої освіти / Г. М. Гулак // Мат. машини і системи. - 2020. - № 4. - С. 148-162. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено принципи та методи побудови захищених гарантоздатних інформаційних систем (ЗГІС) дистанційного навчання закладів вищої освіти (ЗВО). Проведено аналіз сучасного стану наукових досліджень, практичних розробок та застосування ЗГІС у процесах дистанційного навчання у ЗВО, визначені методологічні засади побудови ЗГІС дистанційного навчання у ЗВО, сформульовані основні завдання ЗГІС для забезпечення повної сумісності дистанційного навчання з очною та заочною формами підготовки студентів, вперше запропонована онтологія сутностей освітнього процесу, що базується на вимогах законодавства про вищу освіту, центральним елементом якої є віртуальне навчальне середовище. На основі застосування побудованої онтології сформовані пріоритетні об'єкти захисту в ЗГІС. У рамках формування моделі загроз для ЗГІС проаналізовані складові її гарантоздатності, надана характеристика їх можливого ураження у випадках реалізації різних загроз, визначені фактори, що впливають на академічну доброчесність учасників освітнього процесу та запропоновані механізми ЗГІС для протидії цим негативним факторам. За методом аналогії побудована модель процедури навчання у рамках окремої навчальної дисципліни, розроблена методика формування змісту тестових контрольних завдань ЗГІС, для чого отримані оцінки раціональної кількості питань у тестовому завданні, ймовірності правильної відповіді на одне тестове питання та випадкового збігу відповідей для здобувачів вищої освіти з різними рівнями компетентності (висока, достатня, середня), а також розрахована межа випадкового збігу результатів тестування, перевищення якої може свідчити про порушення вимог академічної доброчесності. Застосування зазначеної методики у складі ЗГІС може сприяти підвищенню рівня академічної доброчесності.



Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського